GÜNDEM

Abdullah Balak mezarı başında anıldı

Müzik ve folklor araştırmacısı ünlü bestekar Abdullah Balak, vefatının 5. yıldönümünde mezarı başında dualarla anıldı. Balak’ın bestelerini İbrahim Tatlıses başta olmak üzere birçok sanatçı seslendirdi.

Şanlıurfa’da ünlü bestekar Abdullah Balak vefatının 5. yıl dönümünde anma programı düzenlendi.

Şanlıurfa’nın en önemli müzik adamlarından birisi olan Abdullah Balak, ; 5 yıl önce tedavi gördüğü hastaneye yaşamını yitirmişti.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni mezarlıkta düzenlenen anma törenine, ; Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanı Niyazi Kocadağ, Abdullah Balak’ın arkadaşları, yakınları ile sevenleri katıldıı.

2017 yılında vefat eden Abdullah Balak, yazdığı bestelerle Şanlıurfa müziğini ve folklorunu dünyaya tanıttı. Felek Sen Ne Feleksen, Fadile, Eminem, Cemilem, Kardaş Dala Konaram, ; Ceylan gibi birçok bestenin yazarı olan Abdullah Balak, İbrahim Tatlıses başta olmak üzere birçok ünlü sanatçıya beste verdi.

Şiirleri ve besteleri ile Şanlıurfa’da iz bırakan ; merhum Abdullah Balak’ın  mezarına karanfil bırakılarak dualar okunduu.

Şanlıurfa’nın müzik ve folklorunun tanıtımın Balak’ın ; önemli yeri olduğunu anlatan Hasan Fehmi Hayırlı ve İsmail Altıngöz, Balak’ın eserleriyle anılacağını söylediler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu