URFA YEREL HABERLER

Adıyaman kadirşinaslığını gösterdi! Kardeş İlden Urfa’ya mesaj

Kendisi de depremzede olmasına rağmen "Kardeş il" dediği Adıyaman'dan desteğini esirgemeyen Şanlıurfa'ya, sel felaketi yaşadığı bugün Adıyaman'dan mesaj geldi. Mesaj iki kentin kardeşliğini pekiştirdi.

Hem komşu iller, hem de kardeş şehirler. Şanlıurfa ve Adıyaman her ne kadar çiğköftede yarışsa da iyilikte hep yan yana durdular.

6 şubat Kahramanmaraş merkezli depremler her iki ilde de yıkıcı sonuçlara neden oldu. Can kayıpları, enkazlar derken yardıma Şanlıurfa’ya nazaran daha çok ihtiyaç duyan Adıyaman’a ilk destek de Şanlıurfa’dan ulaştı. Kimi yemek yapıp götürdü, kimi battaniye taşıdı. TIR’larla yapılan yardımların sayısı da gün geçtikçe arttı. Düne kadar hala yardımların sürdüğü Adıyaman ile Şanlıurfa bu kez sel felaketinde aynı acıları yaşadı. Her iki ilde de sağanak felakete dönüştü. Can kayıpları yaşandı.

Adıyaman, felaketin boyutunun daha büyük olduğu Şanlıurfa’yı ihmal etmedi. Kadirşinaslığını gösteren Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç bir mesaj yayımladı. Geçmiş olsun dileğinde bulunan Başkan Kılınç “6 Şubat Depreminin İlk Anlarından Beri Yanımızda Olan Kadim Şehir #Şanlıurfa Halkına Geçmiş Olsun Dileklerimizi İletiyoruz” dedi.

Mesaj ile iki kentin kardeşliği daha da pekişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu