Adıyaman Urfalı sporcuyu da sahiplendi

Adıyaman Urfalı sporcuyu da sahiplendi

Şanlıurfa’ya ait çiğ köfteye sahip çıkan Adıyaman, bu kez de Avrupa Güreş Şampiyonası’nda bronz madalya kazanan Şanlıurfalı sporcu Murat Fırat’ı sahiplenmeye kalkışıyor.

Şanlıurfalı Milli Sporcu Murat Fırat, Polonya’nın başkenti Varşova’da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası’nda ülkemizi temsil etti. Grekoromen stil 67 kilogramda İtalya ekibi yenerek bronz madalyanın sahibi olan Fırat’ın başarısı Şanlıurfa’da sevinçle karşılandı.

“KÂHTALI KARDEŞİMİZ”

Ancak Adıyaman’da ‘Şehr-i Yaman’ isimli bir sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, Murat Fırat’ın Adıyaman Kâhtalı olarak yazılması Şanlıurfa’da tepkilere neden oldu. Paylaşımda, “Milli Sporcumuz Murat Fırat, İtalyan rakibini yenilgiye uğratarak bronz madalyanın sahibi olmuştur. Bu büyük başarıdan dolayı kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. Memleketin göğsünü kabarttı” ifadelerine yer verildi.

DOĞUM YERİ: ŞANLIURFA

Ülkemizi Polonya’da başarıyla temsil eden ve Adıyaman’ın sahiplendiği Murat Fırat’ın doğum yeri kayıtlarda Şanlıurfa olarak geçiyor. Çiğ köftenin ardından Urfalı sporcuya da sahip çıkan Adıyaman’a tepki gösteren vatandaşlar, “Murat Fırat Şanlıurfalıdır; Adıyamanlılar, çiğ köftemizin ardından sporcumuzu da çalmasınlar” yorumunda bulundu.

Hakkında Ramazan ŞENBAHAR

Avatar for Ramazan ŞENBAHAR

Tavsiye Haber

Şanlıurfa'da yasağa rağmen şampiyonluk kutlamaları

Şanlıurfa’da yasağa rağmen şampiyonluk kutlamaları

Süper Lig’de Beşiktaş’ın şampiyon olmasının ardından Bakanlığın yasak kararına rağmen Şanlıurfa’da Beşiktaş taraftarı sokağa döküldü. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir