GÜNDEM

Afetzedelere mobil sağlık hizmeti

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan İlçelerinde yaşanan deprem felaketi nedeniyle şehirde afetzedelerin kaldığı barınma alanlarında mobil sağlık hizmeti sunulmaya başlandı.

Depremlerden etkilenen afetzedelerin yerleştirildikleri barınma alanlarında sağlık kontrolünden geçiriliyor, tedavileri planlanıyor, ilaçları yazılıyor.

Mobil sağlık ekipleri, afetzedeleri bulundukları yerlerde rutin sağlık kontrolünden geçiriyor, kronik rahatsızlığı olan hastaların ilaç bilgilerini alıyor ve ilaçlarının teminini sağlıyor. Ekipler, muayene sonrasında gereklilik halinde afetzedeyi bir sağlık merkezine gönderimini sağlıyor. Ayrıca barınma alanlarının bulundukları yerlerden günlük olarak şebeke sularından numuneler alınarak İl Sağlık Müdürlüğü Laboratuvarlarından Kimyasal ve Biyolojik kontrolleri yapılmakta.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Haliliye Ahmet Yesevi Mahallesinde kapalı semt pazarından barındırılan ve Türkiye Jokey Kulübünde barındırılan afetzede vatandaşlar detaylı bir şekilde sağlık taramasından geçirildii.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu