SİYASET

Ağan: Ecdadımızın yazdığı şanlı bir destandır Çanakkale

AK Parti Karaköprü İlçe Başkanı Sait Ağan, “Aziz Türk milletinin imkan karşısında imanla var olma mücadelesinin ve tarih yazan azminin neticesi olarak kazandığı Çanakkale Zaferi'nin 107'nci yıl dönümünü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

AK Parti Karaköprü İlçe Başkanı Sait Ağan, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin ; yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Ağan mesajında, “Aziz Türk milletinin imkan karşısında imanla var olma mücadelesinin ve tarih yazan azminin neticesi olarak kazandığı Çanakkale Zaferi’nin ; 107’nci yıl dönümünün gururunu yaşadıklarını aktardı.

“Serdengeçtilerin direnişi, cesareti ve zafere olan inancıyla ecdadımızın yazdığı şanlı bir destandır Çanakkale. Bir asır önce, silahın değil yüreğin, merminin değil imanın güçlü olduğunu Çanakkale’den tüm dünyaya gösteren kahraman ecdadımız, bizlere taviz verilmeyecek ve ilelebet korunacak mukaddes bir emanet bırakmıştır. Vatan uğrunda, istiklal yolunda can veren atalarımızın o gün taşıdığı ruh bugün de diridir ve bizlere kuvvet vermektedir. Ecdadımızın göğsündeki iman ve cesaret, yürüdüğümüz yolda bizlere rehberlik etmeye, devraldığımız emaneti en yükseğe taşıma gayretimizi diri tutmaya devam etmektedir.

Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle açılışı gerçekleştirilecek, Cumhuriyet tarihimizin en büyük projelerinden biri olarak hayata geçirilen, dünyanın en uzun orta açıklıklı köprüsü 1915 Çanakkale Köprüsü, Asya ile Avrupa kıtalarını bağlarken geçmişle geleceği buluşturacaktır.

1915 Çanakkale Köprüsü’nün ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Çanakkale Zaferi’nin 107. yıl dönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu toprakları bize mukaddes bir vatan olarak emanet eden tüm şehitlerimizi ve kahramanlarımızı rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu