AK Parti İl Başkanı Yıldız, şehir hastanesi için konuştu

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız, AK Parti Şanlıurfa İl Tanıtım ve Medya Başkanı İbrahim Halil Eşiyok, AK Parti Büyükşehir Belediye Grup Başkanvekili Faruk Bayuk ile birlikte 2019 yılıyla ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
 


 

KONGRE SÜRECİ NASIL OLACAK?

Yıldız burada yaptığı açıklamada, gündemde olan sorulara yanıt verirken, kongre süreci ile ilgili de önemli bilgiler paylaştı. Kongrelerin Haziran ayında başlayıp Eylül ayında sona ereceğini ifade eden Yıldız, “Tabi kongre sürecindeyiz. Bu süreci bizzat Sayın Cumhurbaşkanımız, liderimiz yönetiyor. Türkiye’deki 81 il başkanını Cumhurbaşkanımızın takdiriyle, prensipleriyle belirlenip göreve başlıyor. Bu güne kadar nasıl ki Sayın Cumhurbaşkanımızın verdiği her talimata uyduk. Genel merkezimizde bütün talimatları yerine getirdiysek, bu süreçte de gerek genel merkezimiz gerekse liderimiz neyi uygun görürse biz ona hazırız. Bizim tek bir derdimiz var. Şehrimize, memleketimize, ilimize hizmet etmektir. Durmak yok yola devam diyoruz” ifadelerini kullandı.
 


 

ŞEHİR HASTANESİ KONUSU

Son dönemde kentin gündeminden düşmeyen şehir hastanesiyle ilgili konuşan Yıldız, “Şehir hastanesiyle ilgili biz milletvekillerimizle, büyükşehir belediye başkanımızla geçen aylarda sağlık bakanımızı ziyarete gittik. Şunu ifade ettim ‘Değerli bakanım şehir hastanesiyle ilgili ne durumdayız?’ İlgili firma ile bir takım sıkıntıların olduğunu, ihaleyi alan firma ile malumunuz olduğu üzere bunlar özel sektör üzerine yapılan projelerdir. Fakat şunu gördük ki muhtemelen hastanemizin inşaatını kamu kaynakları ile bakanlık kendisi yapacak. 1-2 ay içerisinde projeyi verip, resmi işlemlerin tamamı bitirilip bizzat sağlık bakanımız ilimize gelecek, açıklamayı da burada yapacak. Biz bu ayki il başkanları toplantısı öncesinde yine gidip kendisiyle görüşeceğiz 31 Ocak’ta il başkanları toplantımız var. Ama bu ay içerisinde Sağlık Bakanlığımıza gidip, hastanenin ne aşamaya geldiğini, resmi işlemlerin ne durumda olduğunun takibini yapacağız, ona göre de size net bir bilgiyi ay sonunda vermiş olacağız. Şunu özellikle bilmenizi istiyorum. Ankara’ya gittiğimizde gündemimiz iki proje üzerinde olacak. Bir Çevik Kuvvet Köprülü Kavşağı, iki Urfa Şehir Hastanesi bunun üzerine emin olun her gittiğimizde bizi görmekten bıksalar, bıksın biz söylemekten bıkmayacağız. Çevik kuvvetle ilgilide bakanlığın verdiği bir tarih vardı. Maalesef gerek olumsuz hava koşulları gerekse bazı ekonomik nedenlerden dolayı verilen tarihe uyulmadı. Bu ay içerisinde hem ulaştırma bakanımıza hem sağlık bakanımıza gidip, her iki projenin akıbetini ve özellikle tekrar ediyorum. Çevik kuvvet Kavşağı olmazsa olmazlarımız arasın da bir an önce bitirilmesi hususunda milletvekillerimizle birlikte büyükşehir belediye başkanımızla birlikte baskılarımızı sürdürüyoruz. Bu yıl İçerisinde mutlak sürede projeyi artık tamamen ilimizin gündeminden çıkarmayı istiyoruz’’ dedi.

Soruları yanıtlayan Yıldız, 2020 yılı ile ilgili temennilerini de dile getirdi. 

BİHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu