GÜNDEMSİYASET

AK Partili Belediye Başkanlarına 11 talimat

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Partili Büyükşehir ve il belediye başkanları ile buluştu. Erdoğan, “Sizlerden 2019 seçimlerinde milletimize açıkladığımız 11 prensibe sıkı sıkı bağlı olmanızı diliyorum” dedi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, AK Partili Belediye Başkanları ile bir araya geldi. Toplantıya Şanlıurfa büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül de katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıda başkanlara, vatandaşların dertleriyle ilgilenilmesi konusunda uyarılarda bulundu.

Son 19 yılda hayata geçirdikleri reformlarla mahalli idarelerin gücünü arttırdıklarını vurgulayan Erdoğan, “İnsanımız telefon açtığında muhatap bulunmasını, ilgilenilmesini arzu ediyor. Vatandaşa değer veren, sorunlarına çözüm arayan dürüst bir belediyecilik tasavvurundan bahsediyorum. Sizlerden hizmet ederken samimiyeti güler yüzü bırakmamanızı istiyorum” dedi.

“SOSYAL MEDYA BELEDİYECİLİĞİ, HİZMET BELEDİYECİLİĞİNİN YERİNİ ALAMAZ”

Erdoğan, başkanların sokaktan, çarşıdan ayağını kesmemesi gerektiğine de vurgu yaparak, şu ifadelere yer verdi:

“Emek vermeden sadece sosyal medya mecralarıyla vatandaşın kalbine girilemeyeceği çok açık ortaya çıkmıştır. Sosyal medya belediyeciliği, hizmet belediyeciliğinin yerini almaz, alamaz.

Sizlerden 2019 seçimlerinde milletimize açıkladığımız 11 prensibe sıkı sıkı bağlı olmanızı diliyorum. İmar düzenlemelerinde şaibeye yer vermeyecek şekilde adil bir şekilde çalışın. İhaleleri canlı yayınlayın. Sizlerin milletimizin gönlünüze girmedeki başarısı 2023’teki Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinin de sonucunu etkileyecektir. Sorunları yerinde görmenizi, vatandaşlarımızın dertleri ile dertlenmenizi özellikle rica ediyorum. Halkımızla kapı dışından değil kapılar çalınarak evlere misafir olmaya mecburuz. Mütevazi olmak, tevazu içinde çalışmalarımızı yaygınlaştırmak bizim için en önemli görev.”

İŞTE O 11 PRENSİP

Bu arada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözünü ettiği AK Parti’nin seçim manifestosundaki 11 prensip; şehir planları, altyapı ve ulaşım, kentsel dönüşüm, benzersiz şehirler, akıllı şehirler, çevreye duyarlı şehirler, sosyal belediyecilik, yatay şehirleşme, halkla birlikte yönetim tasarruf ve şeffaflık ile değer üreten şehirlerden oluşuyor.

Toplantıya katılan Şanlıurfa Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte hatıra fotoğrafı da çektirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu