GÜNDEM

Akçakale Belediyesi’nden borçlanma açıklaması

Akçakale Belediyesi, geçmiş dönemden kalan borçlarla ilgili açıklama yaparak, fatura karşılığı olmayan iş ve işlemlerle ilgili hukuki mücadelenin devam ettiğini bildirdi.

Akçakale Belediyesi, geçmiş dönemden kalan borçlar nedeniyle alacaklılar tarafından icraya başvurulduğu ve sürecin icra yoluyla ihale aşamasına geldiği kaydetti. Belediyeden yapılan açıklamada, ; “Akçakale’de hizmet atağının yanı sıra hukuki mücadelelerle de Akçakale’de yaşayan her vatandaşın hakkını korumaya devam edildiği” ifade edildi.

Belediyenin açıklamasında şunlara yer verildi;

“Önceki dönemden kalma alacakları nedeni ile kurumumuza müracaat eden alacaklıların ; fatura karşılığı bulunmadığı için talep edilen ödemeler tarafımızca yapılmamıştır. Yaşanan süreç esnasında ; Belediyemizin eski binası ile ilgili icra kararı verilmiş ve eski belediye yerinin ihalesi yapılacak. Belediye Başkanlığımızın fatura karşılığı olmayan iş ve işlemlere karşı hukuki mücadelemiz devam etmektedir. Belediye eski binasının yerinin kamuda kalması için de hukuki mücadelemiz sürüyor. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu