GÜNDEM

Akçakale’de 3. Etap çalışmaları başladı

Akçakale-Bolatlar arasında 3. etap çalışmaları başladı. Çalışmaları inceleyen Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya “Yakın bir tarihte Urfa’ya giden sağ şeridin asfaltını bitirip Akçakale’nin hizmetine sunacağız” dedi.

Akçakale-Şanlıurfa güzergahı Bolatlar mevkiinde 3. etap çalışmaları başladı.

Çalışmaları inceleyen Yalçınkaya, “Urfa-Suriye yolunun ana güzergahındayız. Kalan son etabın asfalt çalışmalarına başladık. Akçakale-Bolatlar-Fişengi arasının son kalan asfaltının sökümüne başladık. İnşallah yakın bir tarihte Urfa’ya giden sağ şeridin asfaltını bitirip Akçakale’nin ve bölgenin hizmetine sunmuş olacağız. Hedefimiz, gelecekte ihracat-ithalat ve transit ticaretin merkezi haline getirmek. Organize sanayi ile üretim yapan bir merkez oluşturmak ve bu merkezi inşa ederken yollarıyla, caddeleriyle, altyapısı, doğal gazı, içme suyu ile bir Akçakale’yi ortaya koymak.

Bugün itibarıyla bütün bu dediğimiz eserlerin yapımı müteahhitlerin gayreti ile sonuçlandırılmaya çalışılmaktadır. Akçakale’nin muazzam bir yere taşınması için gayretlerimize devam ediyoruz. Yapılan hizmetler halkımıza hayırlı olsun” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu