GÜNDEM

Akçakale’deki vatandaşa şiddet olayına tepki

Şanlıurfa’nın Akçakale İlçesi’nde iddiaya göre sivil polis memurlarının trafikte tartıştıkları genç sürücüyü darp etmelerine AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Akay ve Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya’dan tepki geldi.

Bugün Akçakale gündeminden düşmeyen darp olayıyla ilgili yeni gelişme yaşandı.

İlçenin Mehmet Akif Ersoy Caddesi’nde iddiaya göre hastaneye tedavi için köyden giden aile araçları ile yolda ilerlerken sivil polisler ile aralarında yaşanan yol verme kavgası şiideti beraberinde getirdi. Polisler araçtan indirdikleri sürücü ve yanındakini hem darp edip hem küfür ederken o anlar saniye saniye kaydedildi. Üstelik darp edilenler polisler tarafından bir de emniyete götürüldü.

VEKİL AKAY: İLGİLİ MAKAMLARLA GÖRÜŞTÜM

İlçede gerginliğe neden olan olayın görüntülerinin de ortaya çıkmasının ardından AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Akay konun takipçisi olacaklarını duyurarak ” Değerli Akçakaleli hemşehrilerim. Bugün Akçakale’de bir güvenlik görevlisinin vatandaşımıza kabul edilemez bir şekilde ve orantısız güç kullanımı ile ilgili olarak ilgili makamlarla görüştüm ve bu konunun takipçisi olacağımı bilmenizi isterim. Akçakale halkı vatanına, bayrağına, askerine, polisine aşıktır ve bu öyle kalacaktır. Münferit hadisler bu durumu değiştirmez. Birliğimiz, beraberliğimiz ve kardeşliğimiz daim olsun” dedi.

BAŞKAN YALÇINKAYA: TATSIZ OLAY BİZLERİ ÜZMÜŞTÜR

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya da birlik çağrısında bulunarak “Bugün ilçemizde yaşanan tatsız olay bizleri üzmüştür. Vatandaşlarımıza yönelik kullanılan orantısız güç kabul edilemez. İlgili mercilerimizin konunun takipçisi olacağından şüphemiz yoktur. Bu olay görevini layıkıyla yapan polislerimizden bağımsızdır. Birliğimiz daim olsun” ifadelerini kullandı.

Söz konusu olaya ait görüntüler:

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu