URFA YEREL HABERLER

Akpiyar Mahallesine yeni okuma salonu

Karaköprü Belediyesi, Akpiyar Mahallesine gençlerin sınavlara hazırlanacağı okuma salonu kazandırıyor.

Karaköprü Belediyesi gençlerin eğitimine katkı sunmak için ilçeye yeni okuma salonları kazandırmaya devam ediyor.

Karaköprü Belediyesi eski Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü binasının restore edilerek okuma salonuna çevrilmesi için çalışmalar devam ederken, kısa süre sonra okuma salonunun tamamlanıp gençlerin hizmetine sunulması hedefleniyor.

Gençlerin eğitimi için gerekli desteği vermeye çalıştıklarını ifade eden Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, her mahalleye en az bir tane okuma evi kazandırmak için uğraş verdiklerini dile getirdi.

Baydilli, “Bugüne kadar 4 tane mahallemize okuma evi kazandırarak buradaki gençlerimizin sessiz, konforlu bir ortamda ders çalışmalarını ve sınavlara hazırlanmalarını sağladık. Her mahalleye okuma evi kazandırma hedefimiz kapsamında Akpiyar Mahallemizde daha önceki kültür merkezimizin alt katında büyük bir alanı restore ediyoruz ve burayı okuma salonuna çeviriyoruz. Çalışmalar tamamlandığında Akpiyar’daki gençlerimiz için gerçekten büyük, kapasitesi fazla olan bir okuma salonu yapılmış olacak ve gençler burada sınavlarına hazırlanacak, derslerini yapacak. İnşallah kısa süre sonra çalışmalar tamamlanıp mobilyalar konulduğunda hizmete açacağız. Okuma salonumuz şimdiden mahallemize ve gençlerimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu