GÜNDEM

Aksa Doğalgaz’ın şube sayısı ikiye çıksa da kuyruk çilesi bitmiyor

Şanlıurfa’da, son dönemde doğal gaz ulaştırılan mahallelerin artmasıyla abonelik işlemleri için Aksa Doğalgaz’a gelen vatandaşların uzun kuyruk çilesi sürüyor. Aksa Doğalgaz, ikinci şubesini Haliliye’de açmasına rağmen özellikle deprem sonrası çok sayıda kişinin evlerini taşıması, abonelik işlemleri için sıra çilesini daha da artırdı.

Türkiye’nin en geniş coğrafi dağıtım alanına hizmet veren Aksa Doğalgaz’ın Şanlıurfa merkezdeki şubeleri yetersiz kalıyor.

Şanlıurfa’da bin 487 kilometreyi bulan şebekesi ile 184 bin aboneye doğalgazı ulaştıran Aksa Doğalgaz’ın tüm abonelik ve sözleşme işlemleri kent merkezindeki iki şubesinde yapılabiliyor.

Aksa Doğalgaz, Karaköprü’deki şubesinin ardından ikinci şubesini Haliliye’de Bamyasuyu Mahallesinde Çanakkale 18 Mart Caddesi’nde temmuz ayında açtı.

Ancak yeni bir şubenin açılması, birçok vatandaşın şikayetlerine neden olan kuyruk çilesini azaltmadığı görüldüü.

Son dönemde doğal gaz ulaştırılan mahallelerin artmasının yanında deprem sonrası çok sayıda kişinin evlerini taşıması, abonelik işlemleri için kuyrukta bekleme çilesini daha da artırdı.

Kurum yetkililerine çağrıda bulunan vatandaşlar, şube ve personel sayısının artırılması gerektiğini belirterek sıra bekleme çilesinin giderilmesini istedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu