SİYASET

Akşener İYİ Parti’nin EYT planını açıkladı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, grup toplantısında iktidara sert eleştiriler yöneltti. Akşener, "Milletimize reva gördüğünüz bu kabus elbette geççek” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, grup toplantısında iktidara sert eleştiriler yöneltti. Akşener, “Milletimize reva gördüğünüz bu kabus elbette geççek” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin grup toplantısında konuştu. Akşener konuşmasına EYT’lilerin sorunlarına değinerek başlarken, “1,8 milyon insanımız önümüzdeki döneme emeklilikte yaşa takılacak. 4,8 milyon halen çalışan ve çalışmış olan vatandaşımız EYT mağduru. 20 milyon insanımız mağdur. Hesabını kitabını yaptık. Yapacağımız EYT düzenlemesi bir haktır. EYT grubunda yer alan prim gün sayısını doldurmuş 3 milyon insanımız düzenlemeden yararlanabilecek. Sağlık imkanlarına erişebilecekler. 1,8 milyon insanımız da bu düzenlemeden yararlanabilecek” dedi.

TARKAN’IN GEÇÇEK ŞARKISI

Sanatçı Tarkan’ın “Geççek” şarkısına da değinen Akşener, “Sanatçılarımızı her fırsatta yargılayan bir vizyonsuzluğa geçtik. Tarkan bir şarkı çıkardı. Nedense bu şarkı bazılarına çok ağır geldi. Şarkıda küfür, hakaret yok, umut var. Bu arkadaşların o umuda bile alerjileri var. Hiç geçmesin, hiç bitmesin istiyorlar. İktidara seslenmek istiyorum, herkes sanatını icra etmekte özgürdür. Size ve bizlere düşen aynı rahmetli Özal, Demirel gibi onlara saygı göstermek. Bu ülkenin sanatçısıyla, dinlediği müzikle uğraşacağınıza kendi işinizi yapın. Giderayak bu millete bir faydanız dokunsun. Ağlasınız da sızlansanız da bu ucube sistem geldiği gibi ‘gitçek’. Siz isteseniz de istemesiniz de çile ‘bitçek’. Bu kabus elbette ‘geççek'” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu