GÜNDEM

Anavatan Partisi Urfa İl Başkanı AK Partilileri etiketledi

Anavatan Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Halil Aslan’ın son dönemde stadyumlardaki “hükümet istifa” sloganlarına ilişkin yaptığı “ahmaklık” açıklamasına kendi parti yöneticileri değil de AK Partili yöneticileri etiketlemesi dikkat çekti. Aslan ile ilgili “profesyonel yalaka” ifadesi kullanıldı.

Geçtiğimiz günlerde oynanan Fenerbahçe- Konyaspor ve Beşiktaş- Antalyaspor maçlarında stadyumlardan “hükümet istifa” sesleri yükseldi. Taraftarların sloganlarına birçok futbol kulübünün yanı sıra siyasi isimler de tepki gösterdi.

Anavatan Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Halil Aslan da sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak “İki üç ay sonra seçim olacak ülkede istifa diye bağırmak ahmaklıktır” ifadelerini kullandı.

İstifa diye bağıranları ahmaklıkla suçlayan Aslan’ın paylaşımında şu ifadeler yer aldı:

“DİKKAT İki üç ay sonra seçim olacak ülkede istifa diye bağırmak ahmaklıktır. 50 bin vatandaşımızın yasını tutarken ve herkes yardım yarışında iken milletin birliğini bozucu bölücü sloganlar atmak millete zulümdür.”

“PROFESYONEL YALAKA” İDDASI

Anavatan Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Aslan, paylaşımını yaparken kendi partisinden isimleri değil de AK Partili bazı isimleri etiketledi. Bu durum sosyal medyada bazılarının dikkati çekti.

Halil Aslan’ın “profesyonel yalaka” olduğunu ileri süren Mehmet Avat, Aslan’ın niçin AK Partili yöneticileri etiketlediğini sordu. Avat, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Profesyonel yalaka kim deseler Anavatan partisi Ş.Urfa il başkanın adını veririm. Demokratik hakkını kullanan vatandaşa ahmak demenin asıl ahmaklık olduğunu belirttiğim için beni engellemiş. Neden twitlerine kendi parti yöneticilerini değil de akp’li yöneticileri etiketliyor?”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu