GÜNDEM

Atık piller ekonomiye kazandırılıyor

Şanlıurfa'da Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen geri dönüşüm projesi kapsamında okullarda toplanan atık piller geri dönüşüme kazandırılıyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği ; (TAP) ile işbirliği içinde yürütülen proje ile atık piller toplanarak geri dönüşüme kazandırılırken, doğaya zarar verilmesinin önlenmesinin yanı sıra geri dönüşümle ekonomiye katkı da sağlanıyor.

 Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı tarafından yürütülen proje çerçevesinde ; ilçedeki kamu kurumları ve okullara atık pil kutuları bırakılarak piller toplanırken, ; şu ana kadar yaklaşık 400 kilogram atık pil toplanarak geri dönüşüme kazandırıldıı.

 Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi atık pil dışında ; atık yağ toplanması ve diğer atıkların toplanmasında da ilçedeki belirli noktalara geri dönüşüm kutuları bırakırken, ; vatandaşların da bu konuda duyarlı olması ve geri dönüştürülebilir atıkları geri dönüşüm kutularına bırakmaları isteniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu