EKONOMİ

AYKOME gelir tarifeleri için karar verildi

Haliliye Belediyesi Meclisi’nin bugünkü toplantısında, AYKOME birimi için kullanılacak fiyatların, Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin belirlediği fiyatla aynı olmasına karar verildi.

Haliliye Belediyesi 2022 Yılı Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın beşinci ve son birleşimi gerçekleşti.

 Toplantı, Başkan Vekili Cengiz İzgördü ve meclis üyelerinin katılımıyla Eyyüp Cenap Gülpınar Devteşti Spor ve Yaşam Merkezi’ndeki belediyenin toplantı salonunda yapıldı.

 Toplantıda, açılış ve yoklamanın ardından önergeyle oluşan gündem maddeleri okundu.

 7 Ocak tarihli 23 Sayılı Belediye Meclis Kararı ile Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilen ; 2022 Fen İşleri Müdürlüğü, Altyapı Koordinasyon Merkezi (AYKOME) birimi tarafından kullanılacak ; birim fiyatlara ait komisyon raporu mecliste görüşülerek karara bağlandı.

 Meclis üyelerine sunulan komisyon raporu oy birliğiyle kabul edildi.

Komisyon raporunda şu ifadeler yer aldı:

 “2022 Fen İşleri Müdürlüğü, Altyapı Koordinasyon Merkezi (AYKOME) birimi için kullanılacak birim fiyatları için Şanlıurfa Büyükşehir Meclisi tarafından 2022 yılı gelir tarifeleri belirlenmiş olup ildeki belediyelerin arasında fiyat farklarının oluşmaması ve bütünlük sergilemesi adına Şanlıurfa Büyükşehir Meclisi’nin belirlemiş olduğu fiyatların aynen kullanılması komisyonca uygun görülmüştür.”

Haliliye Meclisi’nin bu ayki toplantıları tamamlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu