Bahar geldi Urfa'da astım atakları arttı

Bahar geldi Urfa’da astım atakları arttı

Urfa’da bahar mevsiminin gelişi ile alerjiye bağlı astım hastalıklarında artış yaşandığını dile getiren Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Ferhat Namlı “Hastalarımızın Covid-19 pandemi döneminde biraz daha dikkatli olmalarını istiyoruz” dedi.

Şanlıurfa’da hastaneye başvuran astım hastalarının sayısı arttı.

Bahar mevsiminin gelmesi ile solunum yollarında ‘polen’ denen çiçek tozlarının alerjiye neden olmasından kaynaklı astım hastaları zor bir dönem geçiriyor. Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Ferhat Namlı pandemi dolayısıyla hastanelerdeki risk dolayısıyla astım rahatsızlığı bulunanların çok daha dikkatli olmaları gerekiğini belirterek “Malum havalar ısındı bahar aylarındayız. Bahar aylarında özellikle polen alerjisi olan astım hastalarının dikkatli olması gerekiyor. Hastaneye astım atak nedeniyle başvuran hasta sayısı artmış. Hastalarımızın özellikle Covid-19 pandemi döneminde biraz daha dikkatli olmalarını istiyoruz. Özellikle hastaneye başvurularında tam randevu saatlerinde gelmeleri gerekiyor. Hastanelerdeki trabzanlara, koltuklara çok fazla dokunulmamasını istiyoruz. El hijyenine özellikle dikkat etmelerini, mümkünse ceplerinde dezenfektan taşımalarını istiyoruz. Hastalarımızın ilaçlarını yanlarında taşımasını istiyoruz, özellikle astım hastalarının ilaçlarını kullanması gerekir ki atak geçirmesin” dedi.

Hakkında Ramazan ŞENBAHAR

Avatar for Ramazan ŞENBAHAR

Tavsiye Haber

Bilinçsiz yemek yeme semptomuna dikkat

Bilinçsiz yemek yeme semptomuna dikkat

Gece uyanıp bilinçsizce yemek yemenin, beynin uyku uyanıklık kontrolünde yaşanan sorundan kaynaklandığını belirten uzmanlar, bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir