GÜNDEM

Bakan Ersoy’dan ‘Karahantepe’ paylaşımı

Kültür ve Turizm Bakan Mehmet Nuri Ersoy, insanlık tarihinin karanlık dönemine ışık tutan bulguların sonucunda Karahantepe, tüm dünyadan kültür turizmi meraklıları ve akademik çalışmalar için bir cazibe merkezi hâline geldiğini ifade etti.

Kültür ve Turizm Bakan Mehmet Nuri Ersoy’dan Karahantepe ve Göbeklitepe ile ilgili sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yaptı.

Bakan Ersoy paylaşımında, “Göbeklitepe ile Neolitik döneme ışık tutmaya başlayan Şanlıurfa, Taş Tepeler ile de insanlık tarihini aydınlatmaya devam ediyor. Taş Tepeler kazı çalışmalarına ulusal ve uluslararası pek çok kurum ve kuruluş katılım gösteriyor.

Neolitik döneme tuttuğu ışıkla tüm dünyanın ilgisini çeken Göbeklitepe, yeni kazılar sonucunda insanlık tarihi için de yeni gelişmeler ortaya koydu. 2018’de UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer almasının ardından dünyanın her yerinden turistler için cazibe merkezi haline geldi.

İnsanlık tarihinin karanlık dönemine ışık tutan bulguların sonucunda Karahantepe, tüm dünyadan kültür turizmi meraklıları ve akademik çalışmalar için bir cazibe merkezi hâline geldi” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu