URFA YEREL HABERLER

Bakan Kurum duyurdu! Karaköprü’ye millet bahçesi yapılıyor

Şanlıurfa'nın Karaköprü İlçesi için millet bahçesi müjdesi veren Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum "Karaköprü ilçemize bir millet bahçesi kazandırıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum geldiği Şanlıurfa’da millet bahçesi müjdesi verdi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ndeki basın açıklamasında konuşan Bakan Kurum “Milletimize, gençlerimize, bize umutla bakan evlatlarımıza her mevsim hizmet edecek temiz hava sahalarını armağan ediyoruz. Çocuklarımızın huzurlu geleceğine can suyu olacak parklar, bahçeler, yürüyüş ve bisiklet yolları, hobi bahçeleri inşa ediyoruz. Millet bahçelerimizi her yaştan her kesimden insanımıza hitap edecek donatı ve projelerle düzenliyoruz” diyerek kentteki millet bahçesi projeleri hakkında bilgiler paylaştı

URFA İÇİN 11 MİLLET BAHÇESİ

Kent için 11 millet bahçesi projesinin yürütüldüğünü ifade eden Bakan Kurum “Şanlıurfa’mızda toplam büyüklüğü 1.2 milyon m² olan 11 millet bahçesi projemiz var. Viranşehir, Haliliye ve Eyyübiye millet bahçelerimizin yapımında sona geldik. Birecik, Ceylanpınar, Halfeti ve Akçakale millet bahçelerimizin ihalelerini yaparak yapımına başladık. Karaköprü, Harran, Hilvan ve Suruç millet bahçelerimizin de projelendirme çalışmalarına devam ediyoruz” dedi.

KARAKÖPRÜ’YE MİLLET BAHÇESİ KAZANDIRILACAK

Karaköprü için müjde veren Bakan Kurum “Ben buradan bir müjdeyi de paylaşmak istiyorum. İnşallah Karaköprü ilçemize ilk etapta 140 metrekare büyüklüğünde bir millet bahçesi kazandırıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu