GÜNDEM

Bakan Yanık’tan ‘Evde Bakım Yardımı’ açıklaması

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bakıma ihtiyacı olan engelliler ve aileleri için bu ay 1 milyar 260 milyon TL evde bakım yardımını hesaplara yatırdıklarını açıkladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, yaptığı yazılı açıklamada, ; bakıma ihtiyacı olan engelli bireylerin aileleri yanında desteklenmelerinin öncelikli hedeflerden biri olduğunu belirtti.

Engelli bireylerin öncelikle aile yanında desteklenmeleri düşüncesiyle başlattıkları ; evde bakım yardımı ile bakıma ihtiyaç duyan ağır engelli yakını olan ve bakımını üstlendiği için çalışamayanları desteklediklerini belirten Yanık, ; engelli bireylere yönelik bakım hizmetlerini ‘Bütünleşik Bakım Modeli’ kapsamında gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Bakan Yanık, “Aileleri yanında kalan engellilere gündüz bakım hizmeti, ; evde bakım yardımı gibi hizmet modelleriyle destek oluyoruz. Bakıma muhtaç engelli yakınının bakımını üstlenen ; aylık ortalama 535 bin vatandaşa 2 bin 354 TL evde bakım yardımı veriyoruz. Bu kapsamda bakıma ihtiyacı olan engelli vatandaşlar ve ailelerine ; ekonomik destek sağlamak amacıyla bu ay toplam 1 milyar 260 milyon TL evde bakım yardımını hesaplara yatırdık. Ödemelerin tüm engelli vatandaşlarımıza hayırlı olmasını dilerim” dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu