EKONOMİ

Bakanlıktan üreticilere yüzde 70 hibe desteği

Pamuk ekimi öncesi mercimek tarımını geliştirmek amacıyla “Mercimekler Şanlıurfa’dan Türkiye’ye Dağılıyor” projesi kapsamında Tarım Bakanlığı tarafından üreticilere 70 hibe verilecek.

Şanlıurfa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, pamuk ekimi öncesi mercimek tarımını geliştirmek amacıyla “Mercimekler Şanlıurfa’dan Türkiye‘ye dağılıyor” projesi ile Tarım Bakanlığınca yüzde 70 (hibe) katkı payı verilecek.

Projeden faydalanmak isteyen çiftçiler 23 Eylül’e kadar Bozova İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne yüzde 30 katkı payı ödenmiş dekontuyla birlikte başvurmaları gerekir.

Bozova Ziraat Odası Başkanı Fuat Almas tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Şanlıurfa İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzce tüm ilçe tarım ve orman müdürlüklerinde pamuk ekimi öncesi mercimek tarımını geliştirmek amacıyla “Mercimekler Şanlıurfa’dan Türkiye’ye Dağılıyor ”projesi ile bakanlığımızın katkı payı yüzde 70 (hibe) olarak belirlenmiştir.

Böylece üreticilerimiz sertifikalı mercimek tohum bedelinin yüzde 30’nu karşılayacaktır. Projeden faydalanmak isteyen üreticilerimizin 23 Eylül tarihine kadar Bozova İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne yüzde 30 katkı payı ödenmiş dekontuyla birlikte başvurmaları gerekmektedir” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu