SAĞLIK

Balıklıgöl’de vatandaşlar aşılanıyor

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğünün mobil aşı ekipleri tarafından Cuma namazı çıkışı vatandaşlar aşılandı.

Türkiye genelinde hızla uygulanan aşı çalışmaları Şanlıurfa’da da sürdürülüyorr. Sağlık merkezlerine çeşitli nedenlerden dolayı gidemeyen vatandaşların aşıları, mobil aşı aracında sağlık ekipleri tarafından uygulanıyor.

Vatandaşların aşıya erişimini kolaylaştırmak, daha büyük kitlelere ulaşabilmek amacı ile Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde Balıklıgöl platosunda mobil aşı araçları ile vatandaşlar aşılanıyor.

İl Sağlık Müdürlüğü Balıklıgöl mobil Aşı Sorumlusu Dr. Menduh Akdağ yaptığı açıklamada, “Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı sabit aşı noktalarımızdan biri olan Balıklıgöl’deyiz. Şanlıurfa’da en fazla ziyaretçi yoğunluğunun olduğu mekânların başında burası geliyor, ; Cuma günü olması sebebiyle kalabalık hayli fazla, Şanlıurfa’nın kalabalık bölgelerine sabit aşı noktalarımızı kurup, ; burada ambulansımızla duyurularını, çağrılarını yaparak vatandaşlarımızın eksik ve hatırlatma dozlarını sistem üzerinden kontrol ederek yapıyoruz. Vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyoruz” dedi.

Balıklıgöl Platosunda kurulan mobil aşı istasyonunda aşı olan Ramazan Tuzlu ise aşı olmanın bireysel bir sorumluluk olduğunu belirterek, “Cuma namazına geldim, iki tane aşımı olmuştum şimdi ise üçüncü aşımı olmak istedim. Allah razı olsun üçüncü aşımı yapıyorlar. Allah Can sağlığı versin. Allah Devletimizin eksikliğini vermesin. Hizmeti ayağımıza kadar getirmişler emeği geçenlerden Allah razı olsun” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu