GÜNDEMSİYASET

Başkan adayı Halil Polat, Mustafa Aslan’ı istifaya davet ediyor

01.03.2021 tarihinde resmî gazete yayımlanan 02.03.2021 tarihinde yürürlüğe giren Cumhurbaşkanı covid-19 kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarında normalleşme ve alınacak tedbirler genelgesinde sonra 03.03.2021 tarihinde Şanlıurfa Evren Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanlığı Olağan Genel Kurulu için çevre ve şehircilik il müdürlüğünde seçimli olağan genel kurul için 04.04.2021 tarihinde yapılması için gün almıştır yaklaşık 1 ay önce alınan karar her şey hazırken bir anda ne olduysa seçim iptal oluverdi. Seçimin pandemi nedeniyle iptal edildiği söylendi ancak, başkan adayı Halil Polat seçimin pandemi nedeniyle değil mevcut başkan Mustafa Arslan’ın girişimleri ile iptal edildiğini söyledi.

İSTİFAYA DAVET ETTİ

Halil Polat, AK Parti Şanlıurfa İl Yönetim kurulu üyesi olan Mustafa Arslan’ın aynı zamanda oda Kooperatif başkanı olmasının etik olmadığını belirtti ve Mustafa Arslan’ı istifaya davet etti.

GİRİŞİMİ İL BAŞKANI YAPTI MUSTAFA ARSLAN KENDİNE PAY ÇIKARDI

Dün gündeme gelen 9 yıldır yapımı tamamlanamayan Kuzey batı Çevre Yolunun AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı’nın ; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletmesi ile doğrudan kendini bağdaştıran Mustafa Arslan’ın söylemlerine tepki gösteren Halil Polat, bir oda başkanının kendini AK Parti Şanlıurfa İl Başkanından üstün görmesi ve sanki senelerdir yapılmayan yolun onun girişimleri ile yapılmaya başlanacağını iddia etmesi  kabul edilemez dedi.

ETİK DEĞİL!

Evren Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkan adayı Halil Polat açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Evren sanayi sitesi Kooperatif Başkanı Sn. Mustafa Aslan yapılacak olan seçimi mesai saatine 30 dakika kala iptal ettirdiği yetmiyormuş gibi kendini Ak parti il başkanın dan üstün görüp Sn. Cumhurbaşkanımızın Şanlıurfa’mıza verdiği müjdeleri seçim malzemesi yapmaktadır. Bir oda ve Kooperatif başkanın il yönetimin de bulunması etik değildir partiye zarar vermektedir. Mustafa Aslanı Kooperatif ve oda Başkanlığından istifaya davet ediyorum Sn il başkanı Abdurrahman Kırıkçı’nın bilgilerine arz ediyorum saygılarımla.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu