URFA YEREL HABERLER

Başkan Beyazgül Urfa için Kuveyt’te!

Kuveyt'e bir ziyaret gerçekleştiren Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ziyaretlerinin amacını "Şehrimizin turizm ve ticaret potansiyelini geliştirmek, uluslararası işbirliği temaslarını kuvvetlendirmek" diyerek açıkladı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül,  2023 İslam Dünyası Turizm Başkenti seçilen Şanlıurfa için önemli bir ziyaret gerçekleştirdi.

Başkan Beyazgül beraberinde Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ferit Dağdeviren, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ahmet Haşim İnan, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Karaköprü Belediye Başkan Yardımcısı Osman Uludağ ile Türkiye’yle arasında diplomatik ilişkileri oldukça güçlü olan Kuveyt’e gitti ve Kuveyt Evkaf Bakanlığı’nı, Türkiye Kuveyt Büyükelçisi Tuba Nur Sönmez ile Rahma International Derneği’ni ziyaret etti.

Başkan Beyazgül ziyaretinin amacına dair yaptığı açıklamasında “Şehrimizin turizm ve ticaret potansiyelini geliştirmek, uluslararası işbirliği temaslarını kuvvetlendirmek için Kuveyt’teyiz” ifadelerine yer verdi.

Türkiye ile Kuveyt arasında son zamanlarda turizm, sağlık, çevre, petrol, ekonomi ve ticaret konusunda on beş antlaşma imzalanırken Kuveyt özellikle Şanlıurfa’da ekonomi ve eğitim adına yatırımlar gerçekleştiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu