URFA YEREL HABERLER

Başkan Beyazgül’den Suruç ve Birecik’e müjde

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Beyazgül, Birecik ve Suruç’taki projeler için sözleşme imzalandığını duyurdu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Suruç içme suyu şebeke hattı, kanalizasyon ve yağmur suyu şebeke hattı projesi ve Birecik kanalizasyon şebeke hattı sözleşmelerin imzalandığını duyurdu.

AB’nin Türkiye’deki Mülteciler için Mali Yardım Programı (FRIT) ve MADAD hibe desteği kapsamında yapılacak projelerle ilgili sözleşmeler imzalandı ve yer teslimi yapıldı.

Suruç ve Birecik ilçeleri için toplamda 38 milyon 615 bin Euro değerinde hibe desteği sağlandığını belirten Beyazgül, sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda, şunları kaydetti:

“Müjdeler Olsun #Suruç. İçme suyu şebeke hattı projesinde değerlendirme raporuna onayı aldık, sözleşme aşamasına geldik. İlçemizi susuz, altyapısız bırakamazdık. Acil ihtiyaç duyulan altyapı problemlerini hibe fonlarıyla çözüyoruz. Yatırım Bedeli: 14.712.500 Euro MADAD Hibesi

Müjdeler Olsun #Suruç. Kanalizasyon ve yağmur suyu şebeke hattı projesinde sözleşme imzalandı. İlçemizin acil ihtiyaç duyduğu ve hayati önem arz eden konuları Büyükşehirle çözülüyor. Yatırım Bedeli: 15.559.594 Euro (FRIT Hibe Fonu)

Müjdeler Olsun #Birecik. Kanalizasyon şebeke hattı projemizde sözleşme imzalandı, yer teslimi yapıldı. İlçemizin acil ihtiyaç duyduğu ve hayati önem arz eden konuları Büyükşehirle çözülüyor. Yatırım Bedeli: 7.250.000 Euro FRIT Hibe Fonu”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu