GÜNDEM

Başkan Çiftçi’den Şanlıurfa için öneri

Şanlıurfa Gazeteci ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Celal Çiftçi, Şanlıurfa’nın ‘2023 İslam Dünyası Turizm Başkenti’ seçilmesi sebebiyle sosyal medya hesabından Mekke’de bulunan Makam-ı İbrahim’in Şanlıurfa’ya getirilmesi gerektiğini belirtti.

2023 İslam Dünyası Turizm Başkenti Şanlıurfa’nın seçilmesi üzerine turizmde artış yaşanacağı bekleniyor. Şanlıurfa Gazeteci ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı ve KGK il temsilcisi Celal Çiftçi sosyal medya hesabı üzerinden Kabe’de bulunan İbrahim Aleyhisselâm Makamının Şanlıurfa’ya getirilmesi gerektiğini ifade etti.

Şanlıurfa Gazeteci ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Çiftçi sosyal medya hesabı üzerinde ‘2023 Yılı İslam Dünyası Turizm Başkenti’ seçilmesi dolayısıyla bazı önerilerde bulundu.

Başkan Çiftçi, Mekke’de demir bir kubbe içinde bulunulan makām-ı İbrâhim’in Şanlıurfa’ya getirilmesi konusunda yetkililerle konuştuğunu ve bunun turizm açısından büyük bir katkı sağlayacağını dile getirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül de bu önerinin Şanlıurfa’nın turizmi açısından büyük önem ve cazibe kazandıracağını kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu