URFA YEREL HABERLER

Başkan Ekinci mağdur aileyi yalnız bırakmadı

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, bazı haber sitelerinde ‘Engelli çocuğun maaşıyla yaşayan ailenin elektriği kesildi’ haberini gördükten sonra harekete geçip, aileyi ziyaret etti.

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci ; ilçenin Şırnak Mahallesinde ikamet eden ve tek geliri engelli çocuğun maaşı olan Kaya ailesine ziyarette bulundu.

Bazı haber sitelerinde yer alan haberlere göre, ilçenin Şırnak Mahallesinde ikamet eden ; tek geliri engelli çocuğun maaşı olan Kaya ailesinin ; 6 bin TL fatura borcu gerekçesiyle 25 gün önce elektrikleri kesildi. Anne, baba, biri zihinsel engelli 3 çocuklu ailenin 5 bin 545 TL’si eski olmak üzere ; 6 bin TL’yi aşkın elektrik borcundan kaynaklı yaklaşık 25 gün önce elektrikleri kesildi. Elektriklerin kesik olduğu 2 odalı evlerinde kırılan pencere camlarını poşetle kapatan aile ; karanlıktan kurtulmak için kullandıkları ışıldakları şarj etmek için ise komşunun elektriğini kullandığı belirtilmişti.

Habere duyarsız kalmayan Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, aileyi ziyaret etti. Zor günler geçiren ailenin sıkıntı ve sorunlarını dinleyen Ekinci, aileye yalnız olmadıklarını ; Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfını ve Viranşehir Belediyesinin imkanları dahilinde her türlü desteği vereceklerini belirtti.

Yaşadıkları zor koşulları dile getiren Baba Mehmet Salih Kaya ise ; ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, bu zorlu günlerde kendilerini yalnız bırakmayan Başkan Salih Ekinci’ye teşekkür etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu