3. SAYFAGÜNDEM

Başkan Halil Polat’tan Kadir Gecesi mesajı

Zirai Aletler ve Motorlu Vasıtalar Tamircileri Sanat Esnaf Odası Başkanı Halil Polat; Kadir Gecesi vesilesiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Polat bin aydan daha hayırlı olduğu kabul edilen bu mübarek gecede edilen duaların kabul edilmesini temenni ederek şunları dile getirdi:

“Sonuna yaklaştığımız Ramazan Ayı hepimiz için bir başka iklim ve takvimdir. Bin aydan daha hayırlı, rahmet ve bereket kapılarının açıldığı Kadir Gecesi’ne ulaşmanın manevi huzurunu yaşıyoruz.

Manevi bir iklimde idrak ettiğimiz Ramazan ayı, Kadir Gecesi ve bayram sevinci ile taçlanmaktadır. Bu kutlu gecenin, ihtiyaç duyduğumuz birlik ve beraberliğimize katkı sağlayacağına, sevgi ve hoşgörüyü daha da öne çıkarmak için büyük bir fırsat olacağına inanıyorum.

Ülke olarak acı bir deprem ile sarsıldık. 50 binden fazla insanımızı, şehirlerimizi ve tarihsel değerlerimizi kaybetmenin hüznünü yaşıyoruz. Kadir Gecesi gibi mübarek bir gecenin millet olarak aramızdaki; sevgiyi, hoşgörüyü, yardımlaşmayı artırmasına, paylaşmayı ve özveriyi pekiştirmesine vesile olmasını temenni ediyor, depremden etkilenen vatandaşlarımız için acılarını kalbimizde hissedip vefat edenlerimizi de dualarımızda unutmuyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam aleminin Kadir gecesini kutlar; bu gecenin, ülkemize, İslâm âlemine ve bütün insanlığa hayırlar getirmesini dilerim” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu