URFA YEREL HABERLER

Başkan Mahmut Demir’den 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü Mesajı

Temiz Toplum Federasyonu Genel Başkanı Mahmut Demir, 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Demir mesajında:

” Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 1985 yılından beri 5 Aralık tarihinde Dünya Gönüllüler Günü kutlanıyor. Bu günün kutlanmasının sebebi gönüllülüğün öneminin anlaşılması ve gönüllülük kavramının daha geniş kitlelere yayılmasıdır. Gönüllülük tanım olarak bireyin herhangi bir finansal kazanç gözetmeksizin özgür iradesi ile üçüncü kişilere herhangi bir yarar sağlamak amacıyla yapılan eylemlerdir.  Gönüllülük, üçüncü kişilere yarar sağladığı kadar gönüllü bireylere de yararlar sağlamaktadır. Gönüllülük, bireylerin iletişim becerilerinin gelişmesine yardımcı olurken liderlik ve yardımseverlik özelliklerini de geliştirmektedir.

Günümüzde hızla gelişen ve değişen iletişim araçları ile birlikte daha çok kabuğuna çekilen ve ‘’kendi çıkarını düşünen – bencil’’ bireylerin yer aldığı dünyamızda gönüllülük üzerine yapabileceğimiz en ufak bir adım gelecekte çok büyük olumlamalar ile bize dönecektir.  2020 yılında sık sık yaşadığımız depremler, seller ve heyelanlar gibi doğal afetlerde arama kurtarma ekipleri içerisinde gönüllü olarak bir kişinin bulunması veya o ekip içerisinde topluma dair yararlı olabilecek en ufak bir şeyde yer alması bile gönüllülük kavramının ne kadar gerekli olduğunu bizlere gösteriyor.

Merhamet, samimiyet ve muhabbetle gönüller arasındaki mesafeleri kaldıran, iyiliği güzellikle paylaşan tüm gönüllülerimize minnettarız. Dünya Gönüllüler Günü Kutlu Olsun.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu