GÜNDEM

Başkan Polat Urfalı Esnafın Sorunlarını Bakan Nebati’ye iletti

Evren Sanayi Sitesi Zirai Aletler ve Motorlu Vasıtalar Tamircileri Sanat ve Esnaf Odası Başkanı Halil Polat, Şanlıurfalı Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin katılımı ile gerçekleştirilen “GES ve Sulama Kanalları Tanıtımı” toplantısında konuştu. Başkan Polat, esnafın sorunlarını Bakan Nebati ile paylaşarak bazı taleplerde bulundu.

Başkan Polat konuşmasında ; Değerli Bakanım şu anda Evren Sanayi Sitesi’nde doluluk oranı yüzde beş yüz efendim. Esnaflarımızın kira sıkıntısı ve iş yeri sıkıntısı bulunmaktadır. Değerli Bakanım şu anda bizim belirlediğimiz tapusu sizin Hazine ve Maliye Bakanlığına ait olan bir yerde esnaflarımız adına 500 işyeri yapma talebini şuanda huzurlarınızda istiyoruz sayın Bakanım. Değerli Bakanım bunun haricinde kamyon tır ve otobüsler içinde Şanlıurfa’ya kazandırılacak kamyon, tır, otobüs sanayi sitesi için bütün planı bitmiş, sayın il başkanımıza Valimize ve Büyükşehir Belediyemize çok teşekkür ediyorum. Bizler oranın çatısını GES Projesini kullanarak esnaflarımıza hem bir gelir, hem de orada kullanabilecekleri bir elektrik istiyoruz.  Sayın Bakanım son olarak yaklaşık 30 bin esnafa hitap eden Sanayi Sitesi’nde ne yazık ki bir sağlık ocağı dahi bulunmamaktadır. Tamamını bir esnafımızın maliyetini inşaat bedelini karşıladığı sağlık ocağına Şanlıurfa Evren Sanayi Sitesi’ne kazandırmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Başkan Polat bunun yanı sıra, Tırcılar için ve Güneş enerjisi için hibe desteği talebinde bulundu.

Başkan Polat konu ile ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada da şu ifadelere yer verdi; “Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Nureddin Nebati’nin mahiyetinde düzenlenen, “GES ve Sulama Kanalları Projesi Tanıtımı”nın yapıldığı Şanlıurfa İş Dünyası Buluşması programına katıldık bizlerde esnaflarımız iş yeri sıkıntıları kıymetli bakanımıza sözlü ve dosya olarak ilettik.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu