URFA YEREL HABERLER

Başkan Polat yeni işyerleri yapılana kadar durmayacak

Evren Sanayi Sitesi esnafının kiraların yükselmesi ile çıkmaza girmeleri kaçınılmaz oldu. Sorunun çözümü için her fırsatta gördüğü, ziyaret ettiği veya ziyaretine gelen tüm siyasilere ve gerekli mercilere talepte bulunan Zirai Aletler ve Motorlu Vasıtalar Tamircileri Sanat ve Esnaf Odası Başkanı Halil Polat, kiralar ve dükkan satış fiyatları düşene kadar durmayacağının mesajını verdi.

Başkan Halil Polat bugün düzenlediği Geleneksel “Ahilik” duasına katılım sağlayan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık siyasi parti il başkanları STK’lar ve bürokratlara sorunun çözümü için destek çağrısında bulundu. Göreve geldiğinden bu yana esnafın derdi ile dertlenen Başkan Halil Polat fiyatların bir anda fahiş bir şekilde yükselmesine tepki göstererek asla kabul edilemez olduğunu belirtti.

Başkan Halil Polat Çağrı Haber’e  yaptığı açıklamada; “ Ülkemizin ve hatta Dünya’nın pandemi sebebiyle yaşadığı sorunları biliyoruz. Ancak bir şeyler düzelse de fırsatçılar asla geri adım atmıyor. Günümüz insanları her bir şeyi bahane ederek haksız kazanç elde ederek yaşamlarını idam ettiriyorlar. Bana göre neden haksız kazanç birileri ülkenin enflasyonunu bahane ederek 15, 20 bin lira olan dükkan kiralarını 90, 100 bine kolaylıkla çıkarabiliyor. Bugün Sanayimizde 3,4 milyon liradan aşağı satılık dükkan bulamıyoruz. Bu esnaf ne yapacak zaten zor şartlarda çalışıp evine ekmek götürmek isteyen esnaf ayda kazandığı paranın %80’ini kiraya verirse esnaf nasıl ayakta duracak. Bu artışlara dur diyelim buradan dükkan sahiplerine de seslenmek istiyorum her şeyi devletten beklemek yerine elinizi vicdanınıza koyup esnafa sahip çıkmanızı rica ediyorum. Sanayi esnafımız çok zor günler geçiriyor. Bazen o 90, 100 bin lira kira veren esnafımız siftahsız dükkan kapattığı zamanlar oluyor iş yapamıyor ama o kirayı mecbur ödüyor. Esnaf iş yapamayınca ne yapsın kira ödemek için kredi mi çeksin. Lütfen bu fahiş rakamlara bir dur diyelim esnafımızı rahata kavuşturalım hem maddi hem manevi yaşanan bu zor günleri bir an önce atlatmayı temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu