GÜNDEM

Başkan Polat’tan 23 Nisan mesajı

Evren Sanayi Sitesi Zirai Aletler ve Motorlu Vasıtalar Tamircileri Sanat ve Esnaf Odası Başkanı Halil Polat, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesi ile bir mesaj yayımladı.

Evren Sanayi Sitesi Zirai Aletler ve Motorlu Vasıtalar Tamircileri Sanat ve Esnaf Odası Başkanı Halil Polat, ; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesi ile bir mesaj yayımladı.

Başkan Polat mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Türkiye Cumhuriyeti’nin temel taşını oluşturan ve milli iradenin temsil makamı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 102. Yılını her yıl olduğu gibi bu yıl da artan ve yükselen bir coşku ile birlik ve beraberlik içinde kutlamaktayız.

Milli iradenin temsilcilerinin oluşturduğu Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı bugün ; Hem kurtuluş savaşımızı zafere götüren yolun başlangıcı, hem de Türkiye Cumhuriyeti’nin müjdesi olmuştur.

23 Nisan aynı zamanda, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından, ; millet egemenliğini sonsuza kadar koruyacak olan çocuklara armağan edilmiş dünyadaki ilk çocuk bayramıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ‘23 Nisan’ çocuk bayramını, ; milli egemenliğimizin sembolü olan bu anlamlı günü, çocuklara sarsılmaz güveninin ve sevgisinin bir ifadesi olarak çocuklarımıza ve tüm dünya çocuklarına bayram olarak armağan etmiştir.

23 Nisan gibi milli bayramlarımızın önemli bir anlamı daha vardır ; Bu bayramlar, birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz, millet olarak bir olduğumuz günlerdir. Bu günler aynı zamanda bizlere bu cennet vatanı, canları ve kanları pahasına emanet eden atalarımızın emanetlerini nasıl daha iyi koruyarak geliştireceğimizin ve yarınlara taşıyabileceğimizin konuşulduğu günlerdir.

Çocuklarımıza armağan edilen ve mili iradenin her şeyin önünde olduğunun ifade edildiği bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, aziz şehit ve gazilerimizi, minnet ve şükranla anıyor, dünyanın bütün çocuklarına barış, huzur ve mutluluklar diliyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu