GÜNDEM

Başkan Polat’tan Gazeteciler Günü Mesajı

Zirai Aletler ve Motorlu Vasıtalar Tamircileri Sanat ve Esnaf Odası Başkanı Halil Polat, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesi ile bir mesaj yayımladı.

10 Ocak 1961 tarihinde yürürlüğe giren Fikir İşçileri Kanununun, gazetecileri “Fikir İşçisi” olarak tanımlaması ve bu kanun sayesinde gazetecilerin haklarının koruma altına alınması sonrası Türkiye’de kutlanmaya başlanan “Çalışan Gazeteciler Günü” Türkiye’de önemli bir yere sahip oldu. Kamuoyunu bilgilendirmek gibi önemli bir görev üstlenen gazetecilere verdiği değer ile bilinen Evren Sanayi Sitesi Zirai Aletler ve Motorlu Vasıtalar Tamircileri Sanat ve Esnaf Odası Başkanı Halil Polat bir mesaj yayımladı.

Başkan Polat mesajında şu ifadelere yer verdi; “Gazetecilik, en kutsal mesleklerden biridir. Büyük özveri, çalışma ve üretim gerektiren bu mesleğe gönül vermiş, günün her saati görevini ifa etmek için uğraşan, meslek etiğinden ayrılmadan, vatandaşlarımızın haber alma özgürlüğüne katkıda bulunan gazetecilerimiz bizim için kıymetlidir. Ülkemizde ve Şanlıurfa’mızda; yerelde ya da ulusalda görev yapan, doğru bilgi ve belgelerle haber üreten, vatandaşların gelişmeleri farklı bakış açıları ile değerlendirmelerine olanak sağlayan, emekçi, düşünce üreten ve bunu yazıya döken her bir gazeteci arkadaşımın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu