URFA YEREL HABERLER

Batık caminin bulunduğu Halfeti’yi Antep’e mal eden sporcu tepki çekti

Rumkale Su Sporları Festivali için Gaziantep’te bulunan su kayağı sporcusu Süleyman Atlı’nın Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesine bağlı olan Savaşan Köyü’nde batık caminin fotoğrafını Gaziantep etiketiyle paylaşması tepki çekti.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, bu yıl Rumkale Su Sporları Festivali’nin beşincisini düzenliyor.

Yavuzeli ilçesindeki tarihi Rumkale´de düzenlenecek olan festival, 25 Eylül Pazar günü başlayacak.

Festival dragon bot yarışları, açık su yüzme yarışları, su topu müsabakalarına sahne olacak.

Festival öncesinde su kayağı sporcusu Süleyman Atlı, Fırat Nehri üzerindeki sörfte mangal yellerken bir video çekti.

Atlı videosuna, “Gaziantep’e gelip Rumkale’de Fırat Nehri’nin üzerinde mangal yakmadan gitmek olmaz” notunu düşüp Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Belediye Başkanı Fatma Şahin’i de etiketledi.

Sporcu Atlı, başka bir paylaşımında da Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesine bağlı olan Savaşan Köyü’nde batık caminin fotoğrafını Gaziantep etiketiyle paylaştı.

Atlı’nın paylaşımı tepki çekerken, birçok sosyal medya kullanıcısı söz konusu fotoğrafın altına o yerin Şanlıurfa olduğunu belirten yanıtlar verdi.

Yavuzeli ilçesine bağlı Kasaba köyü yakınlarında bulunan Rum Kale, Gaziantep ili sınırlarında yer alıyor. Bu yerin karşı tarafında, batık caminin bulunduğu Savaşan Köyü ise Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesine bağlı.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, sosyal medya hesabından Halfeti’yi daha önce de Gaziantep’in sınırlarındaymış gibi yansıtmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu