URFA YEREL HABERLER

Batıkent TOKİ Mahallesinde dekoratif aydınlatmalar yandı

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Batıkent TOKİ Mahallesindeki dekoratif aydınlatmaları hizmete sunarken, “Eyyübiye’nin tüm sokakları ışıl ışıl olacak” dedi.

Eyyübiye’de vatandaşların talebi üzerine kısa süre önce yapımına başlanan Batıkent TOKİ Mahallesi dekoratif aydınlatmalarına ilk elektrik verilerek halkın hizmetine sunuldu.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, gerek merkez, gerekse kırsalda yaşayan vatandaşların taleplerine hızla cevap verdiklerini ifade etti.

Batıkent TOKİ Mahallesi sakinlerinin aydınlatmayla ilgili taleplerini de belediye olarak karşıladıklarını belirten Başkan Kuş, “Elimizden gelen tüm gayreti Eyyübiyeli kardeşlerimiz için sarf edeceğimize dair sözümüz vardı. Bu işi de biz üstlendik, ilk ampulü bugün itibariyle yaktık. İnşallah bu ampulü Eyyübiye genelinde yakacağız. Eyyübiye’yi ışıl ışıl yapacağız” dedi.

Eyyübiye’nin yeşil alan açlığını büyük oranda giderdiklerini anımsatan Başkan Kuş, 2022 yılında Eyyübiye’nin tamamının ışıl ışıl parlayacağını dile getirdi.

AK Parti Eyyübiye İlçe Başkanı Mehmet Moğal ile birlikte Batıkent Mahallesini ziyaret eden Başkan Kuş, merkezdeki mahallelerde vatandaşların talebi üzerine gençlik merkezi ve yarı olimpik yüzme havuzu yapımını tamamladıklarını ve açılışa hazır ettiklerini hatırlattı. Başkan Kuş, “Bazı mahallelerimizin modern semt pazarı talebi vardı, emriniz olur dedik. Çünkü Eyyübiyeli kardeşlerimizin başkanı değil, hizmetkârı olacağımız yönünde beyanımız vardı. Semt pazarlarımızın bir kısmını tamamlayarak açılışını gerçekleştirdik, bir kısmını da önümüzdeki günlerde açacağız. Yine başka mahallelerimiz park talebinde bulundular, üç yıl içinde otuz kadar park yapımını tamamladık” diye konuştu.

BAŞKAN KUŞ’A TEŞEKKÜR

Batıkent TOKİ Mahallesindeki çalışmanın, mahalleyi hem aydınlattığını hem de görsel bir güzellik kattığını belirten AK Parti Eyyübiye İlçe Başkanı Mehmet Moğal da Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’a teşekkür ederek, “Allah kendisinden razı olsun. Bu çocukları sevindirmek Allah’ı sevindirmek demektir. Çocukları adına ben de çok sevindim. İnşallah tüm mahallelerde bu aydınlatma çalışması yapılacak. Mahallelerimizi zifiri karanlıktan aydınlığa çıkaran bir belediyemiz var. Çocuklar adına özelikle başkanımız Mehmet Kuş’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Aydınlatma taleplerini yerine getiren Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’a teşekkür eden Batıkent Mahallesi sakinleri ise, daha önce çocuklarının karanlık sokaklardan geçmeye korktuğunu, Eyyübiye Belediyesi’ne yaptıkları talep doğrultusunda tüm mahallenin ışıl ışıl bir hale geldiğini ifade ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu