GÜNDEM

Baydilli Berat Kandili’ni kutladı

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Berat Kandili münasebetiyle yayımladığı mesajında "Ramazan ayının müjdeleyicisi olan Berat Kandili, tüm dünyada ve İslam aleminde huzurun, barışın hâkim olmasına vesile olsun” ifadelerini kullandı.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Baydilli, Berat Kandili’nin İslam aleminde ve dünyada huzurun teminine vesile olmasını diledi. Baydilli mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Ramazan ayına yaklaştığımız bu günlerde ayrı bir heyecan ve özlem içerisindeyiz. Ramazan ayının müjdecisi olan Berat Kandili, toplumun manevi değerlerinin güç kazandığı, ; paylaşmanın ve yardımlaşmanın arttığı, günahların affı için önemli bir fırsat olan değerli bir gecedir.

Berat, günahlardan arınma, temize çıkma, ilahi af ve rahmete nail olmadır. Yüce Allah’ın affına erebilmek için bugün çokça affı mağfiret dileme, ; iyilik yapma ve gönül yapmak için güzel bir fırsattır. Biz de bu fırsattan istifade edip gönlünü kırdığımız, gönül koyduğumuz kişilerle bir araya gelip gönül yapalım. Ailemizin, büyüklerimizin kandilini kutlayıp hasbihal edelim, helallik alalım.

Ramazan Ayının müjdecisi Berat Kandili’ni idrak etmenin sevinç ve mutluluğu içinde kandilinizi kutlar, tüm İslam âlemine ve Şanlıurfa’mıza hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu