URFA YEREL HABERLER

Baydilli: En büyük mirasımız iyi bir gençlik yetiştirmek

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, 2022- 2023 eğitim ve öğretim sezonu nedeniyle kutlama mesajı yayımlarken, geleceği şekillendirecek ve ülkeyi kalkındıracak bir neslin yetişmesi için uğraşıldığını kaydetti.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, 2022- 2023 eğitim ve öğretim sezonunun başlangıcı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınlayarak tüm öğrencilerin, eğitimcilerin ve velilerin eğitim yılını kutladı.

Baydilli mesajında şunları söyledi:

“Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz eğitime verilen aranın ardından yeni bir eğitim ve öğretim yılına başlangıç yapıyor. Geleceğimizin teminatı olan, geleceği şekillendirip ülkeyi kalkındıracak olan çocuklarımızın en iyi şekilde eğitilmesi son derece önemlidir.

Bu anlamda gençlerimizin yanında öğretmenlere ve ailelere çok büyük iş düşmektedir. Eğitim ailede başlar ve okulda devam eder. Ailelerin çocuklarına okul dışında da temel görgü, dini, kişilik eğitimleri vermesi ve onların toplumda nasıl davranması gerektiğini öğretmesi hem öğretmenlerin işini kolaylaştırıyor hem de daha bilinçli nesiller yetişmesin sağlıyor.

Bunun yanında biz de Karaköprü Belediyesi olarak her zaman eğitime katkı sunmaktan geri durmadık, bu sene de durmayacağız. Okuma salonlarımızla, kütüphanemizle ve okullarımıza yönelik yaptığımız çalışmalarımızla gençlerimizin en iyi şekilde en iyi ortamda eğitim alması için elimizden geldiğince çalışıyoruz. Çünkü geleceğe en büyük mirasımız iyi yetişmiş bir gençlik oluşturmak olacaktır.

2022- 2023 yılı eğitim ve öğretim sezonunun ülkemize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilere hayırlı olmasını diliyorum”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu