GÜNDEM

Belediye şikayetlerin ardından çadırı kaldırıyor

Karaköprü’de pazar ve otopark yeri olarak yapılan devasa çadır, kullanılmayınca madde bağımlılarının uğrak yeri haline geldi. Şikâyetler üzerine belediye çadırı çöküp başka alana taşıma kararı aldı.

Karaköprü Belediyesi, Esentepe Mahallesinde 3 yıl önce Borsa İstanbul Anadolu Lisesi ile Türk Telekom Ortaokulu arasında alana pazar ve otopark yeri olarak kullanmak üzere devasa bir çadır yaptı.

Yapıldığı günden beri pazarcıların pazar açmakta zorlandığı alan, düzenli şekilde kullanılmayınca zamanla madde bağımlılarının uğrak yeri haline geldi.

Mahalleli, iki okul arasında kalan alanın öğrencilerin ve vatandaşların faydalanabileceği bir alana dönüştürülmesini dile getiriyordu.

Bir vatandaş alana ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Pazar yeri olarak yapıldı. Hiç kullanılmadı. Yerine farklı bir tesis yapılacağı söyleniyor. İki okul arasında kalan bir bölge. Umarım öğrencilerimizin, evlatlarımızın kullanabileceği güzel bir alana dönüştürülür” ifadesini kullandı.

Karaköprü Belediyesi de artan şikâyetlerin ardından çadırın farklı bir bölgeye taşınması kararı aldı. Çadırın başka bir bölgede değerlendirileceği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu