GÜNDEM

Beş milletlerarası antlaşma Resmi Gazete’de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı 5 milletlerarası antlaşma, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Türkiye’nin Maldivler ve Nikaragua ile ayrı ayrı imzaladığı ; “Tarım Alanında İşbirliğine İlişkin Mutabakat Zaptı” ise tarafların tarım ile ilgili kurum ve kuruluşları arasında ; tarım ve tarım teknolojisi alanındaki iş birliğini yasal çerçeveye uygun geliştirmeyi amaçlıyor.

Türkiye ile Maldivler arasında 30 Ocak 2022’de bu ülkenin başkenti Male’de imzalanan ; “Çevre Alanında İşbirliğine İlişkin Mutabakat Zaptı”na göre, iki ülke arasındaki dostluk ilişkilerini güçlendirme ve çevre alanında iş birliğini geliştirme arzusu, ; mevcut ve gelecek nesillerin refahı açısından çevrenin korunması, iyileştirilmesi, sürdürülebilir kalkınma yaklaşımının önemi konusunda mutabakata varıldı.

Türkiye ile El Salvador arasında 26 Eylül 2019’da New York’ta imzalanan ; “Kültürel İşbirliği Anlaşması”na göre de her iki ülke kültür ve sanat kurumları arasındaki ; iş birliğini geliştirme hususunda çalışma yapacak.

Ayrıca Türkiye Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile ; Birleşik Arap Emirlikleri Başkanlık İşleri Bakanlığı Ulusal Meteoroloji Merkezi arasında ; 14 Şubat 2022’de Abu Dabi’de imzalanan “Meteoroloji Alanında İşbirliğine İlişkin Mutabakat Zaptı” onaylandıı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu