GÜNDEM

Besiciye verilen faizsiz kredi limitleri artırıldı

Ziraat Bankası, küçükbaş hayvancılıkta Türkiye genelinde ilgi gören ‘Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var Projesi’ kapsamında verilen kredi limitlerinin arttırıldığını açıkladı.

Tarım sektöründe girdi maliyetlerinin yükselmesi, çiftçiye kullandırılan kredilerin de limitlerinin artırılmasına neden oldu. Tarım ve Orman Bakanlığı ile Ziraat Bankası iş birliğinde, ; küçükbaş hayvancılığı desteklemek amacıyla hayata geçirilen ‘Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var Projesi’ kapsamında ; çiftçiye kullandırılan kredi limiti 150 bin liradan 250 bin liraya çıkarıldı. Projenin uygulama süresi de 31 Aralık 2023’e uzatıldığı belirtildi.

ŞARTLARI UYAN ÜRETİCİYE 250 BİN LİRA KREDİ VERİLECEK

Proje kapsamında Ziraat Bankası, şartları uygun bulunan üreticilere uygun koşullarla kredi kullandırıyor. Projeden yararlanan her üretici 250 bin TL’ye kadar kredi kullanabilecek ve bu kredi için öz kaynak da aranmayacak. Banka tarafından şartları uygun bulunan üreticilerin 250 bin TL’ye kadar yatırım kredilerine 1 yıl ödemesiz olmak üzere toplam 7 yıl vade uygulanacak.

KÜÇÜKBAŞ HAYVAN SAYISININ ARTIRILMASI HEDEFLENİYOR

2020 Eylül’de hayata geçirilen proje kapsamında küçükbaş hayvan sayısının artırılması hedefleniyor.

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

Söz konusu projeye başvurular il ve ilçelerde bulunan tarım müdürlükleri aracılığıyla yapılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu