GÜNDEM

Beşir Arama Kurtarma Ekibi Büyüyor

Beşir Arama Kurtarma Ekibi Büyüyor

Beşir Derneği müdürlükleri, temsilcilikleri ve gönüllüleri ile birlikte Beşir Arama Kurtarma ekiplerini büyütmeye devam ediyor. Derneğimizin son olarak Şanlıurfa Eyyübiye Temsilciliği, Şanlıurfa İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü eğitmenlerinden kentsel arama kurtarma eğitimlerini aldılar.

Beşir Derneği’nin Şanlıurfa Eyyübiye Temsilciliği, AFAD tarafından verilen arama, kurtarma ve tahliye eğitimlerine katılım sağlayarak olası afet ve acil durumlarda müdahalelerde yer alabilecekler. Şanlıurfa İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nce verilen arama, kurtarma ve tahliye eğitimlerini alan Beşir Derneği Şanlıurfa Eyyübiye Temsilciliği gönüllüleri sınavlardan sonra AFAD’ın akreditasyon sistemine dahil edilecekler.

AFAD’dan 5 Günlük Eğitim

Beşir Derneği’nin olası afet ve acil durumlara yönelik arama kurtarma ekipleri kurmaya devam ettiği çalışmalarda eğitimler yurdun değişik bölgelerindeki İl Afet ve Acil Durum Müdürlükleri tarafından veriliyor. Daha önce Kilis, Sakarya, Samsun ,Adana, Elazığ ve Aydın’da eğitimler alan Beşir Derneği ekipleri bu sefer de Şanlıurfa Eyyübiye Temsilciliğide İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nce verilen eğitimlere katıldı. AFAD eğitmenleri tarafından verilen eğitimler toplamda 5 gün sürdü.

Hedef 5 Bin Kişilik Ekip

Beşir Derneği bir taraftan hem yurtiçi hem de yurtdışı yardım ve destek organizasyonları gerçekleştirirken, diğer taraftan olası afet ve acil yardımlarda arama, kurtarma ve tahliye çalışmalarında yer alabilmek adına Beşir Arama Kurtarma ekiplerini büyütmeye devam ediyor. Genel Merkez, müdürlükler ve temsilcilikleri ile yurdumuzun birçok noktasındaki İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü AFAD eğitmenleri tarafından verilen eğitimlere katılım sağlayan Beşir Derneği, gönüllüleri ile birlikte toplamda 5 bin kişilik arama kurtarma ekibi oluşturmayı hedefliyor