GÜNDEM

Beşir Derneği Şanlıurfa’da Çanakkale Şehitleri’nin sofrasını halka açtı

Beşir Derneği tarafından tüm Türkiye’de ‘Çanakkale Şehitlerimizin Sofrasına Misafir Oluyoruz’ etkinliği kapsamında 43.Alay 1. Piyade Taburu 1. Bölük’ünün Çanakkale cephesindeki yemek listesine göre yemek dağıtımı yapıldı.

Çanakkale Zaferi’nin 107’inci yılında Beşir Derneği tarafından ; tüm Türkiye’de ‘Çanakkale Şehitlerimizin Sofrasına Misafir Oluyoruz’ etkinliği düzenlendi. Etkinlik kapsamında 1915 yılında Çanakkale’de mücadele eden 43. Alay 1. Piyade Taburu 1. Bölük’ünün yemek listesine göre vatandaşlara yemek dağıtımı yapıldı. Vatandaşlara listede yer alan üzüm hoşafı ve ekmek verildi.
Etkinlik kapsamında Çanakkale’de mücadele veren askerlerin hangi şartlarda savaştığını göstermek istediklerini belirten ; Beşir derneği Şanlıurfa Eyyübiye Temsilcisi İbrahim Halil BUĞURCA ; “Hemşerilerimize Çanakkale Zaferinin ve o tarih şuurunun yaşatılması için ecdadımızın o günkü bir günlük menüsü olan hoşaf ve ekmek ikramında bulunduk” dedi.
“Birlik ve beraberliğin gücüyle dostlukların pekişeceğine dikkat çeken Buğurca, ; “Çünkü inanıyoruz ki o ruh yeniden hissedilir, yeniden ihya edilir, ; yeniden dirilirse her şey tarihte olduğu gibi bugün de yerli yerini bulur. Birlik, beraberlik ve kardeşliğin gücüyle dostluklar pekişir, mazlumlar kurtulur, vatan uğruna can veren aziz şehitlerimizin ruhları şad olur” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu