DÜNYA

Beşir Derneği’nden Suriye’ye 2 Tır İnsani Yardım Malzemesi Gönderildi

Beşir Derneği Şanlıurfa Eyyübiye Temsilciliğinden Suriye’ye 2 Tır İnsani Yardım Malzemesi gönderildi.

Beşir Derneği’nin Suriyeli sığınmacılar için sürdürdüğü insani yardım seferberliği aralıksız devam ediyor. Hem Suriye hem de yurt içindeki sığınmacılar için eşzamanlı olarak çalışmalarını gerçekleştiren Beşir Derneği ; son olarak Suriye’de bulunan kamplardaki savaş mağduru ailelere 2 tır insani yardım malzemesi yolladı.
Beşir Derneği Şanlıurfa Eyyübiye Temsilciliğinin yoğun çaba ve emekleri ile hazırladığı insani yardım tırları ; zor şartlar altında hayatlarını devam ettirmeye çalışan Suriyeli sığınmacılar için gönderildi. Suriye’deki kamplardaki yaşam mücadelesi veren sığınmacılar için yolcu ettiği tırlarda 25 ton kömür ve Kilis’te bulunan 100 bin ekmek üretim kapasiteli fırına 25 ton un gönderildii.

Beşir Derneği Şanlıurfa Eyyübiye Temsilcisi İbrahim Halil Buğurca yaptığı açıklamada; “Savaşın yıkıcılığının böylesine derinden hissedildiği bu bölgede bulunan insanların yaralarını sarmaya yönelik yapılan her hizmet Türk insanına selam ve dualar ile geri dönmektedir. Bütün dünyanın yalnız bıraktığı Suriye halkının her türlü ihtiyacını karşılamak için var gücümüzle çalışacağız. Tüm bağışçılarımıza teşekkür eder desteklerinin devamlarını bekliyoruz’’ ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu