URFA YEREL HABERLER

Beyazgül: Kurduğumuz atölye üretime katkı sağlıyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Beyazgül, ŞUSKİ Merkez Atık Su Arıtma Tesisini ziyaret ederek yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ZEYNEL ABİDİN BEYAZGÜL 3D İNOVATİF ATÖLYESİNİ İNCELEYEREK İLGİLİ DAİRE BAŞKANI YAVUZ SELİM BOYACI’DAN YAPILAN ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ ALDI.

GÜNÜMÜZ TEKNOLOJİK İMKÂNLARINI VERİMLİ KULLANAN ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, DONANIMLI TEKNİK KADROLARIYLA İÇME SUYU VE ATIK SU ARITMA TESİSLERİNDEKİ PARÇALARI ÜRETİYOR VE AR-GE ÇALIŞMALARI GERÇEKLEŞTİRİYOR.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GELİŞTİRDİĞİ BU YÖNTEM SAYESİNDE HEM ZAMANDAN HEM DE MALİYETTEN TASARRUF EDERKEN ELDE EDİLEN TASARRUF ŞANLIURFA’YA YATIRIM VE HİZMET OLARAK GERİ DÖNÜYOR.

BEYAZGÜL: KURMUŞ OLDUĞUMUZ 3D İNOVATİF ATÖLYE ÜRETİME KATKI SAĞLIYOR

ŞUSKİ TARAFINDAN YEDEK PARÇA ÜRETİM ALANINI İNCELEYEN ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ZEYNEL ABİDİN BEYAZGÜL “ İTHAL ETMEK YERİNE KENDİ YEDEK PARÇASINI ÜRETEN BİR BELEDİYE HALİNE GELDİKLERİNİ AKTARDI.

BEYAZGÜL, “ŞUSKİ 3D İNOVATİF ATÖLYE” BİRİMİNİ KURDUK. KURMUŞ OLDUĞUMUZ İNOVATİF ATÖLYEYİ İNCELEMEK İÇİN BURADAYIZ. BURADA 3D YAZICIYLA ÜRETMİŞ OLDUĞUMUZ YEDEK PARÇALARI DAHA ÖNCEDEN İTHAL EDİYORDUK. ŞİMDİ BURADA KENDİMİZ ÜRETİYORUZ. İTHAL EDERKEN BAZI YEDEK PARÇALARI TEK BAŞINA ALMAK MÜMKÜN OLMUYORDU. BÜTÜNÜNÜ ALMAK ZORUNDA KALDIĞIMIZ İÇİN DE MALİYETLİ OLUYORDU. 450 BİN TL’YE MAL OLACAKKEN BU PARÇANIN İŞİMİZE YARAYAN BÖLÜMÜNÜ KENDİMİZ ÜRETTİĞİMİZDE 10 İLE 15 TL GİBİ RAKAMLARA MAL ETMİŞ OLUYORUZ.

ÜRETMİŞ OLDUĞUMUZ BU PARÇALAR BELEDİYEMİZE DE ÇOK ÖNEMLİ KATKILAR SAĞLAMAKTADIR. BAZI ÜRÜNLERDE İSE DAHA ÖNCE BİN 500 TL’YE İTHAL ETTİĞİMİZ YEDEK PARÇALARI 3D YAZICIYLA KENDİMİZ ÜRETEREK 2 – 3 LİRA GİBİ RAKAMLARA MAL EDİYORUZ. ÇOĞUNLUĞUNU ATIK MALZEMELERDEN ÜRETTİĞİMİZ BU YEDEK PARÇALARIN ÜRETİMİNİ ARTIRARAK SATIŞINI DA GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ” DİYE KONUŞTU.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu