GÜNDEM

Beyazgül: Masal şehri Şanlıurfa gerçek kimliğine kavuşacak

Şanlıurfa’ya nefes aldıracak yeşil alanları, meydan ve parkları kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün önem verdiği projelerden biri olan Kızılay Meydanında çalışmalarda sona gelindi.

Şanlıurfa’ya yeni meydanlar, yeni yeşil alanlar kazandırmak için şehrin farklı bölgelerinde kamulaştırmalar ve yıkımlar gerçekleştirerek yerine vatandaşların rahat nefes alabilecekleri meydanlar kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün önemle üzerinde durduğu Kızılay Meydanı çalışmasında son aşamalara gelindi.

AK Parti Grup Başkanvekili Faruk Bayuk ile birlikte meydanında incelemelerde bulunan Beyazgül, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Alana çim seren Beyazgül, meydanın en kısa sürede vatandaşların hizmetine sunulacağını ifade etti.

Beyazgül, “Kızılay çay bahçemizin yapımı için bundan bir müddet önce kamulaştırma çalışmaları yapıldı. Konut ve ticarethaneler burada kamulaştırıldı. Ticaret ve Sanayi Odası eski binası, Kızılay’ın binası ve yanlarındaki dükkanlar kamulaştırıldı. Burası Şanlıurfa’nın kalbi ve geçmişte de burası bir meydandı. Şimdi yine gerçek kimliğine kavuşuyor. Şanlıurfa güzel bir şehir, Şanlıurfa şirin bir şehir, masal şehri, bu şehri gerçek kimliğine kavuşturmak için dört elle çalışıyoruz. Kızılkoyun’da bir çalışma yaptık ve Kızılkoyun mağaralarını ışıklandırarak Şanlıurfa’ya bir gerdanlık taktık.

Kızılkoyun’un yanı başında bulunan alan 60’a yakın konut ve işyerini kamulaştırdık ve orayı da Kızılkoyun çay bahçesi yaptık. Belediyemizin çok güzel bir bahçesi halkımıza sunulmuş oldu. Belediye hizmet binamızı yıkarak oraya da bir çay bahçesi kazandırdık orada da Şanlıurfa’mıza bir bilezik daha takmış olduk. Kızılay’da çalışmalarımız devam ediyor. Şanlıurfa’mıza ne kadar güzellikler katarsak o kadar da hizmet etmiş olacağız. Havuz, çimlendirmemiz, ışıklandırma çalışmaları yapılıyor. Burayı bir an önce tamamlayıp Şanlıurfa’nın hizmetine sunmak için arkadaşlarımız arı gibi çalışıyorlar. Şanlıurfa’ya güzel bir akıtma takmış olacağız. Her bir güzellik Şanlıurfa’ya çok yakışıyor’’ dedi.

Şehrin kalbi konumunda bulunan Kızılay (Sarayönü) Meydanı çalışmalarını titizlikle sürdüren Büyükşehir Belediyesi meydanı kısa süre içerisinde vatandaşların hizmetine sunacak. Kızılay Meydanı için toplamda 156 yapıyı kamulaştıran Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi çalışmalarını etap etap sürdürüyor.

Çalışmaların devam ettiği alanda ağaçlandırmalar da yapılıyor. Işıklandırma ve modern sulama sistemiyle farklı bir görünüm kazanacak olan Kızılay Meydanı kente nefes aldıracak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu