URFA YEREL HABERLER

Beyazgül: Resmi açıklamaları önemseyin

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül depremden etkilenen ve güvenli toplama merkezlerinde konaklayan vatandaşları ziyaret etti. Beyazgül, bilim adamlarının açıklamalarının dikkate alınması gerektiğini söyledi.

ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ZEYNEL ABİDİN BEYAZGÜL, İHH ŞUBESİNİ ZİYARET EDEREK BURADA BARINAN VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ. İHH BAŞKANI BEHÇET ATİLA İLE YAPILAN YARDIMLAR KONUSUNDA GÖRÜŞEN BAŞKAN BEYAZGÜL, DEPREMDE HAYATINI KAYBEDEN VATANDAŞLARIN AİLELERİNE BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ.

BAŞKAN BEYAZGÜL, İHH ZİYARETİNİN ARDINDAN MEHMET AKİF ERSOY MAHALLESİNDE GÜVENLİ ALANDA KURULAN AFAD ÇADIRLARINDA KALAN VATANDAŞLARI ZİYARET EDEREK TALEPLERİNİ DİNLEDİ. BAŞKAN BEYAZGÜL’ÜN ZİYARET ETTİĞİ VATANDAŞLAR “DEVLET MİLLET EL ELE HEPİMİZ BİRLİKTE BU SIKINTILARI AŞACAĞIZ. BELEDİYELER VE KURUMLAR TARAFINDAN ÇADIRLARIMIZ KURULDU. GECENİN YARISINDA BİLE ÇORBA GETİRİYORLAR. ALLAH DEVLETİMİZDEN RAZI OLSUN’’ DİYE KONUŞTU.

BAŞKAN BEYAZGÜL, DAHA SONRA AŞEVİ DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ. ŞANLIURFA’DA MEYDANA GELEN DEPREM NEDENİYLE AŞEVİNDE DEPREMZEDE VATANDAŞLAR İÇİN DE KAZANLAR KAYNAMAYA BAŞLADI. YILIN BÜYÜK BİR BÖLÜMÜNÜ MADDİ DURUMU İYİ OLMAYAN AİLELER İÇİN YEMEK HAZIRLAYAN AŞ EVİNDE DEPREMZEDELER İÇİN DE YEMEK YAPILIYOR. GÜNÜN 24 SAATİNDE YEMEK KAPASİTESİNİ 5 KATINA ÇIKARAN AŞ EVİNDE BİNLERCE DEPREMZEDEYE YEMEK HAZIRLANIYOR.

DEPREMZEDELER İÇİN ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN YEMEK İÇİN DESTEK VERDİĞİ AŞEVİNDE HAZIRLANAN YEMEKLER GÖREVLİLER VE GÖNÜLLÜLER TARAFINDAN DEPREMZEDELERE ULAŞTIRILIYOR. EKMEK VE KURU GIDA İHTİYACININ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN KARŞILANAN AŞEVİNİ ZİYARET EDEN ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ZEYNEL ABİDİN BEYAZGÜL, AŞEVİ SORUMLUSU ALİ TOPAL’DAN YAPILAN ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ ALARAK YEMEK ALMAYA GELEN VATANDAŞLARLA YAKINDAN İLGİLENDİ.

 

BEYAZGÜL: HALK EKMEK KAPASİTEMİZİ 4OO BİNE ÇIKARDIK

DEPREMİN YAŞANDIĞI İLK GÜNDEN İTİBAREN HALKIN YANINDA OLDUKLARINI ANLATAN BEYAZGÜL, “İLK GÜNDEN İTİBAREN HALKIMIZIN YANINDA OLDUK. DAHA ÖNCE YAPTIĞIMIZ FAALİYETLER BU GÜN KENDİNİ DAHA ÇOK HİSSETTİRDİ. HALK EKMEK FABRİKASINI AÇMIŞ OLMAMIZ ŞANLIURFA İÇİN ÇOK ÖNEMLİYDİ. DEPREMİN YAŞANDIĞI İLK GÜNDEN İTİBAREN EKMEK KAPASİTEMİZİ ARTIRARAK 400 BİN EKMEK ÜRETİMİNE BAŞLADIK. HALK EKMEKLERİMİZİ VATANDAŞLARIMIZA ÜCRETSİZ DAĞITIYORUZ. 10 FARKLI ÇORBA MERKEZİMİZ DE 250 BİN KİŞİLİK ÇORBA ÜRETİMİ YAPARAK VATANDAŞLARIMIZA İKRAM EDİYORUZ. GÜNLÜK YAKLAŞIK 130-150 BİN ARASI EKMEK DÜRÜM YAPIYORUZ VE DEPREMDEN ETKİLENEN VATANDAŞLARIMIZA DAĞITIYORUZ.

MOBİL MUTFAĞIMIZI KURDUK VE DEPREMDEN ETKİLENEN VATANDAŞLARIMIZA HİZMET VERİYORUZ. YEMEK DAĞITIMI KONUSUNDA AŞEVİMİZ ÇOK ÖNEMLİYDİ. EKMEK VE YEMEK DAĞITIMINA BİZLERDE DESTEK VERİYORUZ. AŞEVİNDE YEMEK KAPASİTESİ ARTIRILDI. BURADA YAPILAN YEMEKLERİ DEPREMDEN ETKİLENEN VATANDAŞLARIMIZA ULAŞTIRIYORUZ. DEPREMDE HAYATINI KAYBEDENLERE ALLAH’TAN RAHMET DİLİYORUM. MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN. ARAMA VE KURTARMA ALANLARINDA YAPILAN ÇALIŞMALAR SONA ERDİ. ŞANLIURFA’DAKİ ÇALIŞMALAR BİTTİ, SON VERİLERE GÖRE 175 VATANDAŞIMIZ HAYATINI KAYBETTİ. YARALI VATANDAŞLARIMIZ VAR VE HASTANELERDE TEDAVİLERİ DEVAM EDİYOR. HASTALARIMIZA DA ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM’’ DİYE KONUŞTU.

 

“TÜM EKİP VE EKİPMANLARLA ADIYAMAN’DAYIZ”

ŞANLIURFA’DA TAMAMLANAN ARAMA VE KURTARMA ÇALIŞMALARININ ARDINDAN İTFAİYE ERLERİ BAŞTA OLMAK ÜZERE BİRÇOK BİRİMDEN GÖREVLİ PERSONELLERİN ADIYAMAN’DAKİ ÇALIŞMALARA KATILDIĞINI ANLATAN ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ZEYNEL ABİDİN BEYAZGÜL, ‘’ÇEVRE, ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ İL MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ İLE BİRLİKTE HASARLI BİNALARDA ÇOK CİDDİ BİR ŞEKİLDE STATİK ÇALIŞMALARI, RİSK ÇALIŞMALARINI VE HASAR ÇALIŞMALARINI YÜRÜTÜYORLAR.

ŞANLIURFA’DA ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARINI TAMAMLAYAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMİZ BÜNYESİNDEKİ İTFAİYE DAİRE BAŞKANLIĞINDAKİ 20 İTFAİYE ERİMİZ 3 ARAÇLA BİRLİKTE ADIYAMAN’DAKİ ARAMA VE KURTARMA ÇALIŞMALARINA KATILIYOR. 50’YE YAKIN GÖNÜLLÜ GENCİMİZİ ADIYAMAN’A UĞURLADIK. ŞUSKİ EKİPLERİMİZ ADIYAMAN’DA GÖREVDE VE DEPOLAMA ALANLARINDAKİ SORUNLARI GİDERMEK ÜZERE ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR. ASFALT EKİPLERİMİZİ DE ADIYAMAN’A GÖNDEREREK ORADA OLUŞAN HASARIN GİDERİLMESİ İÇİN ÇALIŞMALAR YAPACAKLAR. TEKNİK ALANDA YAPILACAK OLAN ÇALIŞMALAR İÇİN EKİPLERİMİZİ ADIYAMAN’DA GÖREVLENDİRDİK’’ DEDİ.

 

“RESMİ AÇIKLAMALARI ÖNEMSEYELİM”

SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA YAPILAN AÇIKLAMALAR YERİNE RESMİ KURUMLARIN SAYFALARINDAN YAPILAN AÇIKLAMALARI VATANDAŞLARIN DİKKATE ALMASINI İSTEYEN BAŞKAN BEYAZGÜL, ‘’RESMİ AĞIZLARDAN ALINAN KURALLARDIR VE BU KURALLARA VATANDAŞLARIMIZIN UYMASINI İSTİYORUZ. BİNA VE KONUT ÇEVRELERİNE ŞERİT ÇEKİLMİŞ İSE BU ALANLARA ÇOK DİKKAT ETMEMİZ GEREKİYOR. YANLARINA YAKLAŞMAMIZ GEREKİYOR. RESMİ YAPILAN KURALLARA HEPİMİZİN UYMASI GEREKİYOR’’ DİYE KONUŞTU.

 

“KOMPLO TEORİLERİNE DEĞİL BİLİM İNSANLARINI DİNLEYELİM”

DEPREM KONUSUNDA BİLİM İNSANLARININ VERDİĞİ VERİLERİN ÇOK ÖNEMLİ OLDUĞUNU İFADE EDEN BAŞKAN BEYAZGÜL, ‘’BİR DEPREMİN NE ZAMAN NEREDE OLACAĞINI BİLMEK MÜMKÜN DEĞİLDİR. KEŞKE BİLEBİLSEYDİK, AVRUPA’DA DA BU BÖYLE OLUYOR, DOĞUDA DA BATIDA DA BU BÖYLE OLUYOR. BU KONUDA KOMPLO TEORİLERİ YERİNE GERÇEK BİLİM ADAMLARINA YÖNELMEMİZ LAZIM, BİLİM ADAMLARINI DİNLEMEMİZ LAZIM, BİLİM ADAMLARININ SÖYLEDİKLERİNİ DİKKATE ALMAMIZ LAZIM’’ DEDİ.

 

“120 KİŞİLİK BİLİRKİŞİ EKİP GÖREV BAŞINDA”

DEPREMDEN HASAR GÖREN EVLERDE YAPILAN STATİK HASAR TESPİTİ İÇİN 120 KİŞİLİK BİR EKİPLE ÇALIŞMALARIN DEVAM ETTİĞİNİ ANLATAN ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ÇEVRE, ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ İL MÜDÜRLÜĞÜ VE DİĞER İLÇE BELEDİYELERİMİZLE BİRLİKTE EKİP OLUŞTURDUK. İLGİLİ KURUMLARLA BİRLİKTE OLUŞTURULAN EKİPLERİMİZ SAHADA ÇALIŞMALARINA BAŞLADI. 120 KİŞİLİK BİR EKİP VE ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYORLAR. ÇEVRE, ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ İL MÜDÜRLÜĞÜNÜN KOORDİNASYONUNDA YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALAR ÇOK HIZLI İLERLİYOR. YAKIN ZAMANDA EKİPLERİMİZ ÇALIŞMALARINI TAMAMLAMIŞ OLACAKLARDIR’’ ŞEKLİNDE KONUŞTU.

BAŞKAN BEYAZGÜL, AŞEVİ ZİYARETİNİN ARDINDAN HOBİ BAHÇELERİNDE BARINAN DEPREMZEDE VATANDAŞLARI ZİYARET ETTİ. DEPREMDEN ETKİLENEN VE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN HOBİ BAHÇELERİNE YERLEŞTİRİLEN 1200 VATANDAŞIN YEMEK VE BARINMA İHTİYAÇLARI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN KARŞILANIYOR.

ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ZEYNEL ABİDİN BEYAZGÜL, 1200 VATANDAŞIN BARINDIĞI HOBİ BAHÇESİNDEKİ DEPREMZEDE AİLELERLE BİR ARAYA GELDİ. VATANDAŞLARIN TALEP VE ÖNERİLERİNİ DİNLEYEN BAŞKAN BEYAZGGÜL, VATANDAŞLARIN ÇAY TALEBİNİ GERİ ÇEVİRMEYEREK SICAK ÇAY YUDUMLAYARAK SOHBET ETTİLER.

BAŞKAN BEYAZGÜL’ÜN HOBİ BAHÇESİ ZİYARETİNDE ARACINA MİNİK MİSAFİR KONUK OLDU. BAŞKAN BEYAZGÜL’ÜN MAKAM ARACINA BİNEN MİNİK ÇOCUĞA OYUNCAK HEDİYE EDİLDİ. BAŞKAN BEYAZGÜL, BİR SÜRE MAKAM ARACINDA OTURAN MİNİK ÇOCUĞU SEVDİ.

 

“BİRLİKTE BU ZOR GÜNLERİ AŞACAĞIZ”

GEÇEN YIL HİZMETE AÇILAN HOBİ BAHÇESİNDE 1200 DEPREMZEDE VATANDAŞIN KONAKLADIĞINI BELİRTEN BAŞKAN BEYAZGÜL, ‘’HOBİ BAHÇESİNDE KALAN MİSAFİRLERİMİZİ ZİYARET ETTİK. DEPREM NEDENİYLE TÜM TESİSLERİMİZİ VATANDAŞLARIMIZIN HİZMETİNE AÇTIK VE BU GÜN İTİBARİYLE HOBİ BAHÇEMİZDE 1200 VATANDAŞIMIZ KALIYOR. VATANDAŞLARIMIZ TALEPLERİNİ DİNLEDİK. YEMEK VE BARINMAYA DAİR TÜM İHTİYAÇLAR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMİZ TARAFINDAN KARŞILANIYOR. BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE BU GÜNLERİ ATLATACAĞIZ’’ DEDİ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu