URFA YEREL HABERLER

Beyazgül’den Berat Kandili mesajı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, 11 Ayın Sultanı Ramazan Ayının müjdecisi olan Berat Kandili ile ilgili bir mesaj yayımladı.

ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ZEYNEL ABİDİN BEYAZGÜL MESAJINDA KAHRAMANMARAŞ’TA MEYDANA GELEN VE ÇOK SAYIDA CAN KAYBINA NEDEN OLAN DEPREMDE HAYATINI KAYBEDEN VATANDAŞLARI RAHMETLE ANDI.

BEYAZGÜL, “İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ ÜÇ AYLAR İÇERİSİNDE EN MÜBAREK GECELERDEN BİRİ OLAN BERAT KANDİLİ, GÜNAHLARIN AFFEDİLDİĞİ RAHMET GECESİDİR. MANEVİYATIN DÖRT MEVSİM DORUKLARDA YAŞANDIĞI PEYGAMBERLER ŞEHRİ ŞANLIURFA’DA BİR YANDAN BİR BERAT KANDİLİ’NE DAHA ERİŞMİŞ OLMANIN HUZURUNU YAŞARKEN ON BİR İLİMİZİN ETKİLENDİĞİ ‘ASRIN FELAKETİ’ DENİLEN YIKICI DEPREMLERDE BİNLERCE CANIMIZI KAYBETMENİN DE DERİN ÜZÜNTÜSÜ İÇERİSİNDEYİZ.

ÜLKECE ZOR GÜNLERDEN GEÇTİĞİMİZ ŞU GÜNLERDE BU MÜBAREK GÜN VE GECELERİ FIRSAT BİLEREK, BİRBİRİMİZE DAHA DA KENETLENMELİ TEK YÜREK OLMALIYIZ. KARDEŞLİK VE BERABERLİĞİMİZİN GÜÇLENMESİNE, GAYRET GÖSTERMELİYİZ. YARALARIMIZI HEP BİRLİKTE SARARAK YARINLARA DAHA GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE HAZIRLANMALIYIZ.

BU DUYGU VE DÜŞÜNCELERLE, KAHRAMANMARAŞ’TA MEYDANA GELEN, ŞANLIURFA VE BİRÇOK İLİMİZİ ETKİLEYEN DEPREM NEDENİYLE HAYATINI KAYBEDEN VATANDAŞLARIMIZA ALLAH’TAN RAHMET, YARALILARIMIZA ACİL ŞİFALAR DİLİYOR, HERKESİN BERAT KANDİLİ’Nİ TEBRİK EDİYOR, BU MÜBAREK GECENİN ÜLKEMİZ VE TÜM İNSANLIK ÂLEMİNİN MUTLULUK VE HUZURUNA VESİLE OLMASINI DİLİYORUM” İFADELERİNİ KULLANDI.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu