EĞİTİMURFA YEREL HABERLER

Binlerce Harran Üniversitesi öğrencisi isyanda!

Harran Üniversitesi öğrencileri geçen yıl kaldırılan bütünleme sınavları için yine isyan etti. Öğrenciler, rektöre "HRÜ büt istiyor" sözleriyle çağrıda bulunurken bazı paylaşımlar da güldürdü. Öğrencilerin pazartesi protestoya hazırlandığı öğrenildi.

Harran Üniversitesi’nde (HRÜ) geçen yıl hem bütünleme sınavı hem yaz okulu olmaz denerek bütünleme sınavlarının kaldırılmasına isyan hala sürüyor.

Üniversite Dayanışma Grubu öncülüğünde binlerce öğrenci bu akşam “hrübütistiyor” hashtag’i ile Rektör Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik’e seslendi. Öğrenciler yaz okulunun da öğretmenlerin keyfi kararlarına göre ; yapıldığını iddia ederek öğretimin bütünleme sınavları ile kolaylaştırılması istendi. Özellikle ülkenin en sıcak illerinin başında gelen Şanlıurfa’da ; mevsim koşullarından dolayı okula gitmenin güçlüğüne dikkat çekildi. Bir ders için okulda dönem uzatmak zorunda kalacak öğrenciler hem maddi hem manevi zorluk yaşayacaklarını belirterek bütünleme sınavı taleplerinde ısrar etti. Öğrencilere velilerden destek gelirken öğrencilerin bazı paylaşımları da güldürdü.

 

Bir öğrenci bütünlemesiz üniversiteyi isotsuz çiğ köfteye benzetti. Capslerle de yapılan paylaşımlar tepkinin mizahı oldu.

Öte yandan öğrencilerin pazartesi yürüyüş yaparak üniversite yönetimini protesto edeceği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu