3. SAYFAASAYİŞ

Birecik’te hudut karakoluna saldırı sonrası terör hedefleri vuruldu

Milli Savunma Bakanlığı, Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde Çiçekalan Hudut Karakolu’na düzenlenen terör saldırısından sonra belirlenen hedeflerin vurulduğunu açıkladı. Bakanlık 13 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Milli Savunma Bakanlığı, Şanlıurfa sınırındaki Çiçekalan Hudut Karakolu’na teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit olan askerin kimliğini Topçu Uzman Çavuş Uğurcan Cirnooğlu olarak açıkladı.

Bakanlığın açıklamasında, saldırıda 4 askerin de yaralandığı bilgisi verilerek şu ifadeler kullanıldı:

” Birecik/Şanlıurfa hududunda 16 Ağustos 2022 tarihinde teröristlerce yapılan havan tacizi sonucunda kahraman silah arkadaşımız Topçu Uzm.Çvş. Uğurcan CİRNOOĞLU şehit olmuş, dört kahraman silah arkadaşımız da yaralanmış ve derhâl hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır.

Bölgede tespit edilen hedefler derhal ateş destek vasıtaları ile vurulmuş, bölgede ilk belirlemelere göre 13 terörist etkisiz hâle getirilmiştir. Bölgede operasyonlar devam etmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet; kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu