SAĞLIK

Birecik’te sağlık sokağı kuruldu

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Birecik ilçesinde Halk Sağlığı Haftası kapsamında halkı bilinçlendirme ve farkındalık yaratmak amacıyla ‘sağlık sokağı’ kuruldu.

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde ‘sağlık sokağının’ kurulmasına ilişkin etkinliğe Birecik Kaymakamı Kadir Duman da katıldı. Kaymakam Duman, sağlık çalışanları ve eğitmen hocalardan kurulan ‘sağlık sokağı’ hakkında bilgi aldı.

Etkinlikte halka, anne sağlığı, çocuk sağlığı, akılcı ilaç, ; anne sütü, gebe okulları, kanser gibi birçok konuda eğitim ve bilgilendirme yapıldı.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Çeküs Birim Sorumlusu Mesut Hamidanoğlu, ; “Halk Sağlığı Haftası kapsamında Birecik’ten başlayarak tüm ilçelerimizde bu programı sürdürmeye devam edeceğiz. İş birliklerinden dolayı Birecik Kaymakamlığı, ; Birecik Belediye Başkanlığı ve Birecik halkına katılımlarından dolayı çok teşekkür ederiz” dedi.

Amaçlarının anne sağlığı, çocuk sağlığı, akılcı ilaçla ile ilgili bütün konularda halkı bilinçlendirme ve farkındalık yaratma olduğunu belirten Hamidanoğlu, ; “Özellikle Ketem araçlarımızla ve gebe okullarıyla yaptığımız çalışmalar hakkında halkımıza bilgilendirmeler sunmak temel hedefimiz olmuştur” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu